Mahmudiye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İznik, Bursa)
Bursa ili İznik ilçesine bağlı Mahmudiye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 458 kişi (TÜİK).
Mahmudiye Mahallesi, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mahmudiye Mahallesi'nin haritası, İznik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mahmudiye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 458 kişidir. 2013 yılında 617 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,4 ile Mustafa Küçük (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Mahmudiye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mahmudiye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 458 kişidir. 2013 yılında 617 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,8 azaldı.
Mahmudiye Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Mahmudiye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 458 | -6,3 |
| 2021 | 489 | -2,8 |
| 2020 | 503 | -3,6 |
| 2019 | 522 | -3,5 |
| 2018 | 541 | -2,9 |
| 2017 | 557 | -4,3 |
| 2016 | 582 | -1,4 |
| 2015 | 590 | -2,0 |
| 2014 | 602 | -2,4 |
| 2013 | 617 | - |
Mahmudiye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mahmudiye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mahmudiye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 394, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %43,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 142 | 43,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 87 | 26,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 76 | 23,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 16 | 4,9 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,3 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,3 |
İznik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 394, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %46,4 ile Mustafa Küçük (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,4 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Küçük | İYİ PARTİ | 155 | 46,4 |
| Kağan Mehmet Usta | AK PARTİ | 115 | 34,4 |
| Ayan Özer | CHP | 30 | 9,0 |
| Zeynel Abidin Turan | YENİDEN REFAH | 26 | 7,8 |
| Fatma Genç | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| Mehmet Baki Özmen | DEM Parti | 2 | 0,6 |
| Murat Başaran | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Cüneyt Yiğit | DP | 1 | 0,3 |
| Sevgi Dinçoğlu | MİLLET | 1 | 0,3 |
İznik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 394, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %38,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 126 | 38,9 |
| İYİ PARTİ | 116 | 35,8 |
| CHP | 52 | 16,1 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 5,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,6 |
| MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| BTP | 1 | 0,3 |
| MİLLET | 1 | 0,3 |
Mahmudiye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mahmudiye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 402, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %64,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 226 | 64,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 95 | 27,3 |
| Sinan Oğan | 22 | 6,3 |
| Muharrem İnce | 5 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 402, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %69,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 230 | 69,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 102 | 30,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 402, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %54,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 186 | 54,1 |
| CHP | 57 | 16,6 |
| İYİ PARTİ | 38 | 11,1 |
| MHP | 26 | 7,6 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 2,9 |
| MEMLEKET | 7 | 2,0 |
| AP | 4 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,2 |
| BBP | 3 | 0,9 |
| TKP | 2 | 0,6 |
| Diğer (4) | 5 | 1,4 |