Mamuriyet Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Mamuriyet Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 569 kişi (TÜİK).
Mamuriyet Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mamuriyet Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mamuriyet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 569 kişidir. 2007 yılında 928 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %38,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %38,3 ile Ali Özkan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Mamuriyet Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mamuriyet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 569 kişidir. 2007 yılında 928 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %38,7 azaldı.
Mamuriyet Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mamuriyet Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 569 | -6,1 |
| 2021 | 606 | -4,1 |
| 2020 | 632 | -6,0 |
| 2019 | 672 | -7,1 |
| 2018 | 723 | 7,9 |
| 2017 | 670 | -7,3 |
| 2016 | 723 | -2,3 |
| 2015 | 740 | -6,9 |
| 2014 | 795 | -4,4 |
| 2013 | 832 | 1,7 |
| 2012 | 818 | -6,3 |
| 2011 | 873 | -0,2 |
| 2010 | 875 | -1,6 |
| 2009 | 889 | -1,6 |
| 2008 | 903 | -2,7 |
| 2007 | 928 | - |
Mamuriyet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mamuriyet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mamuriyet Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 417, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %43,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 147 | 43,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 77 | 22,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 47 | 13,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 34 | 10,0 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 25 | 7,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 0,9 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,3 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,9 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 417, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %38,3 ile Ali Özkan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,1 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Özkan | AK PARTİ | 129 | 38,3 |
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 98 | 29,1 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 41 | 12,2 |
| Gönül Avil | CHP | 32 | 9,5 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 23 | 6,8 |
| Yasemin Tuna | DEVA PARTİSİ | 5 | 1,5 |
| Muammer Altun | SAADET | 5 | 1,5 |
| Taner Çınarkes | DSP | 1 | 0,3 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Mehmet Eren | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 417, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %41,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 137 | 41,0 |
| İYİ PARTİ | 80 | 23,9 |
| YENİDEN REFAH | 37 | 11,1 |
| CHP | 37 | 11,1 |
| DEM Parti | 24 | 7,2 |
| SAADET | 3 | 0,9 |
| MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| DSP | 2 | 0,6 |
| BTP | 2 | 0,6 |
| DP | 2 | 0,6 |
| Diğer (7) | 8 | 2,4 |
Mamuriyet Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mamuriyet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 429, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %56,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 211 | 56,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 142 | 37,9 |
| Sinan Oğan | 18 | 4,8 |
| Muharrem İnce | 4 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 430, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %60,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 224 | 60,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 144 | 39,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 429, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %45,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,4 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 167 | 45,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 57 | 15,4 |
| CHP | 51 | 13,8 |
| İYİ PARTİ | 37 | 10,0 |
| MHP | 18 | 4,8 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 2,7 |
| MEMLEKET | 6 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,4 |
| MİLLET | 2 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,5 |
| Diğer (5) | 8 | 2,2 |