Mansurlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Aladağ, Adana)
Adana ili Aladağ ilçesine bağlı Mansurlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.578 kişi (TÜİK).
Mansurlu Mahallesi, Adana ilinin Aladağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mansurlu Mahallesi'nin haritası, Aladağ ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mansurlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.578 kişidir. 2007 yılında 1.119 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %41,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,4 ile Kemal Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Mansurlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mansurlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.578 kişidir. 2007 yılında 1.119 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %41,0 arttı.
Mansurlu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mansurlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.578 | -0,1 |
| 2021 | 1.580 | 0,9 |
| 2020 | 1.566 | 4,3 |
| 2019 | 1.502 | -6,5 |
| 2018 | 1.606 | 7,3 |
| 2017 | 1.497 | -1,4 |
| 2016 | 1.519 | -3,2 |
| 2015 | 1.570 | 3,6 |
| 2014 | 1.515 | 0,1 |
| 2013 | 1.513 | 4,8 |
| 2012 | 1.444 | 8,1 |
| 2011 | 1.336 | 7,0 |
| 2010 | 1.249 | 2,7 |
| 2009 | 1.216 | -3,9 |
| 2008 | 1.266 | 13,1 |
| 2007 | 1.119 | - |
Mansurlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mansurlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mansurlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.126, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %57,1 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %36,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 541 | 57,1 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 348 | 36,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 23 | 2,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 22 | 2,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,5 |
| Eyyup Kebude | YTP | 2 | 0,2 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 2 | 0,2 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,1 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 1 | 0,1 |
Aladağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.126, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %58,4 ile Kemal Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %34,3 ile Mustafa Akgedik (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kemal Özdemir | CHP | 553 | 58,4 |
| Mustafa Akgedik | AK PARTİ | 325 | 34,3 |
| Mustafa Eken | YENİDEN REFAH | 40 | 4,2 |
| Bekir Kaplan | İYİ PARTİ | 14 | 1,5 |
| Ali Şimşek | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,5 |
| Turgut Kahriman | HÜDA PAR | 4 | 0,4 |
| Mesut Atıcı | BTP | 2 | 0,2 |
| Fikret Tok | SAADET | 2 | 0,2 |
| Ayşe Barak | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,1 |
| Mehmet Çetin | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,1 |
Aladağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.126, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %53,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 502 | 53,9 |
| AK PARTİ | 338 | 36,3 |
| YENİDEN REFAH | 48 | 5,2 |
| İYİ PARTİ | 14 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,0 |
| BTP | 5 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 5 | 0,5 |
| EMEP | 2 | 0,2 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,2 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Diğer (3) | 4 | 0,4 |
Mansurlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mansurlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.080, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %52,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 481 | 52,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 377 | 40,9 |
| Sinan Oğan | 58 | 6,3 |
| Muharrem İnce | 6 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.080, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %54,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 506 | 54,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 422 | 45,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.080, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %33,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 304 | 33,1 |
| CHP | 187 | 20,4 |
| İYİ PARTİ | 146 | 15,9 |
| MHP | 145 | 15,8 |
| TİP | 46 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 24 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 21 | 2,3 |
| BBP | 11 | 1,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 7 | 0,8 |
| MEMLEKET | 6 | 0,7 |
| Diğer (6) | 12 | 1,3 |