Menteşe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenişehir, Bursa)
Bursa ili Yenişehir ilçesine bağlı Menteşe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 270 kişi (TÜİK).
Menteşe Mahallesi, Bursa ilinin Yenişehir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Menteşe Mahallesi'nin haritası, Yenişehir ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Menteşe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 270 kişidir. 2013 yılında 317 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,4 ile Davut Aydın (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Menteşe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Menteşe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 270 kişidir. 2013 yılında 317 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,8 azaldı.
Menteşe Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Menteşe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 270 | -9,7 |
| 2021 | 299 | -4,5 |
| 2020 | 313 | -0,3 |
| 2019 | 314 | -3,1 |
| 2018 | 324 | 9,5 |
| 2017 | 296 | -3,3 |
| 2016 | 306 | 0,3 |
| 2015 | 305 | -2,6 |
| 2014 | 313 | -1,3 |
| 2013 | 317 | - |
Menteşe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Menteşe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Menteşe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 248, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %45,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 100 | 45,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 75 | 34,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 20 | 9,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 15 | 6,8 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 5 | 2,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,9 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,5 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Yenişehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 248, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %39,4 ile Davut Aydın (MHP) aldı, ikinci sırada %30,5 ile Ercan Özel (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Davut Aydın | MHP | 84 | 39,4 |
| Ercan Özel | İYİ PARTİ | 65 | 30,5 |
| Sadi Aktaş | CHP | 35 | 16,4 |
| Kasım Kaya | YENİDEN REFAH | 19 | 8,9 |
| Yusuf Zana Toprak | DEM Parti | 4 | 1,9 |
| Halil Derhan | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Asuman Tanju Hürcan | TKP | 1 | 0,5 |
| İsmail Koral | BTP | 1 | 0,5 |
| Bülent Özgan | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Karyağdı Berkeli | SAADET | 1 | 0,5 |
Yenişehir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 248, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %33,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %30,7 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 70 | 33,0 |
| İYİ PARTİ | 65 | 30,7 |
| CHP | 40 | 18,9 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 9,9 |
| DEM Parti | 4 | 1,9 |
| DSP | 3 | 1,4 |
| DP | 2 | 0,9 |
| MİLLET | 2 | 0,9 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 1,4 |
Menteşe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Menteşe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 237, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %61,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 127 | 61,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 66 | 32,0 |
| Sinan Oğan | 8 | 3,9 |
| Muharrem İnce | 5 | 2,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 237, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %68,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 141 | 68,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 66 | 31,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 237, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %39,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 83 | 39,1 |
| MHP | 39 | 18,4 |
| CHP | 29 | 13,7 |
| İYİ PARTİ | 29 | 13,7 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 6,6 |
| MEMLEKET | 6 | 2,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 2,4 |
| GENÇPARTİ | 3 | 1,4 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
| AP | 1 | 0,5 |