Muradiyesarnıç Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Muradiyesarnıç Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 245 kişi (TÜİK).
Muradiyesarnıç Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Muradiyesarnıç Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Muradiyesarnıç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 245 kişidir. 2013 yılında 279 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,5 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Tür | Mahalle |
|---|---|
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 245 |
Muradiyesarnıç Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Muradiyesarnıç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 245 kişidir. 2013 yılında 279 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,2 azaldı.
Muradiyesarnıç Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Muradiyesarnıç Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 245 | -0,4 |
| 2021 | 246 | -3,9 |
| 2020 | 256 | -1,5 |
| 2019 | 260 | 0,8 |
| 2018 | 258 | 8,4 |
| 2017 | 238 | 0,8 |
| 2016 | 236 | -7,5 |
| 2015 | 255 | -8,6 |
| 2014 | 279 | 0,0 |
| 2013 | 279 | - |
Muradiyesarnıç Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Muradiyesarnıç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Muradiyesarnıç Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 217, sandığa gidenlerin oranı %100,9. En çok oyu %57,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %32,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 121 | 57,4 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 69 | 32,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 10 | 4,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 2,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 2 | 0,9 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 217, sandığa gidenlerin oranı %100,9. En çok oyu %56,5 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %31,3 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 121 | 56,5 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 67 | 31,3 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 13 | 6,1 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 11 | 5,1 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 2 | 0,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 217, sandığa gidenlerin oranı %100,9. En çok oyu %53,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 112 | 53,3 |
| MHP | 64 | 30,5 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 8,6 |
| İYİ PARTİ | 10 | 4,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| SAADET | 1 | 0,5 |
Muradiyesarnıç Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Muradiyesarnıç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 206, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %52,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 100 | 52,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 78 | 40,6 |
| Sinan Oğan | 14 | 7,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 206, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %51,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %48,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 98 | 51,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 91 | 48,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 206, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %28,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 54 | 28,6 |
| MHP | 47 | 24,9 |
| İYİ PARTİ | 41 | 21,7 |
| AK PARTİ | 34 | 18,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| TİP | 1 | 0,5 |
| HKP | 1 | 0,5 |