Muratbey Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İnegöl, Bursa)
Bursa ili İnegöl ilçesine bağlı Muratbey Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 146 kişi (TÜİK).
Muratbey Mahallesi, Bursa ilinin İnegöl ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Muratbey Mahallesi'nin haritası, İnegöl ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Muratbey Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 146 kişidir. 2013 yılında 134 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,4 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Muratbey Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Muratbey Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 146 kişidir. 2013 yılında 134 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,0 arttı.
Muratbey Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Muratbey Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 146 | -3,3 |
| 2021 | 151 | 4,1 |
| 2020 | 145 | -5,8 |
| 2019 | 154 | -7,2 |
| 2018 | 166 | 52,3 |
| 2017 | 109 | 5,8 |
| 2016 | 103 | -1,9 |
| 2015 | 105 | -4,5 |
| 2014 | 110 | -17,9 |
| 2013 | 134 | - |
Muratbey Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Muratbey Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Muratbey Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 150, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %64,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 95 | 64,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 32 | 21,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 10 | 6,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 8 | 5,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 1,4 |
İnegöl Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 150, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %50,4 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,2 ile Hasan Eroğlu (SAADET) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alper Taban | AK PARTİ | 70 | 50,4 |
| Hasan Eroğlu | SAADET | 35 | 25,2 |
| Mehmet Kaygusuz | YENİDEN REFAH | 21 | 15,1 |
| Ali Doğan | CHP | 10 | 7,2 |
| Sevda Özcan | İYİ PARTİ | 2 | 1,4 |
| Rıza Çetinkaya | BTP | 1 | 0,7 |
İnegöl Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 150, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %48,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,7 ile SAADET yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 69 | 48,2 |
| SAADET | 41 | 28,7 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 11,9 |
| CHP | 13 | 9,1 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,4 |
| DSP | 1 | 0,7 |
Muratbey Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Muratbey Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %87,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 106 | 87,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 11,6 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %87,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 105 | 87,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 12,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %78,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %7,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 94 | 78,3 |
| CHP | 9 | 7,5 |
| MHP | 7 | 5,8 |
| İYİ PARTİ | 7 | 5,8 |
| AB | 1 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |