Mürseloğlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Mürseloğlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 587 kişi (TÜİK).
Mürseloğlu Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mürseloğlu Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mürseloğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 587 kişidir. 2007 yılında 688 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %88,8 ile Oya Tekin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Mürseloğlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mürseloğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 587 kişidir. 2007 yılında 688 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,7 azaldı.
Mürseloğlu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mürseloğlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 587 | -3,1 |
| 2021 | 606 | 1,3 |
| 2020 | 598 | -3,7 |
| 2019 | 621 | -8,3 |
| 2018 | 677 | -1,0 |
| 2017 | 684 | -2,0 |
| 2016 | 698 | -2,9 |
| 2015 | 719 | -3,7 |
| 2014 | 747 | -6,0 |
| 2013 | 795 | 13,9 |
| 2012 | 698 | -5,0 |
| 2011 | 735 | -5,5 |
| 2010 | 778 | -2,9 |
| 2009 | 801 | 1,6 |
| 2008 | 788 | 14,5 |
| 2007 | 688 | - |
Mürseloğlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mürseloğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mürseloğlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 506, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %90,5 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %7,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 409 | 90,5 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 34 | 7,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 4 | 0,9 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,2 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,2 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,2 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,2 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 506, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %88,8 ile Oya Tekin (CHP) aldı, ikinci sırada %6,6 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oya Tekin | CHP | 404 | 88,8 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 30 | 6,6 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 17 | 3,7 |
| Gürsel Bayram | TKP | 1 | 0,2 |
| Afacan Kemal Can | BTP | 1 | 0,2 |
| Taner Özünal | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Yakup Budak | SAADET | 1 | 0,2 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 506, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %87,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %5,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 385 | 87,5 |
| AK PARTİ | 25 | 5,7 |
| EMEP | 8 | 1,8 |
| TİP | 6 | 1,4 |
| İYİ PARTİ | 5 | 1,1 |
| DEM Parti | 3 | 0,7 |
| TKP | 2 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| ANAP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Mürseloğlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mürseloğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 505, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %97,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %2,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 470 | 97,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 12 | 2,5 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 505, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %96,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %3,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 462 | 96,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 16 | 3,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 505, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %43,3 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %38,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 206 | 43,3 |
| CHP | 184 | 38,7 |
| TİP | 32 | 6,7 |
| MHP | 16 | 3,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 13 | 2,7 |
| AK PARTİ | 7 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,2 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |