Musalar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Feke, Adana)
Adana ili Feke ilçesine bağlı Musalar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 285 kişi (TÜİK).
Musalar Mahallesi, Adana ilinin Feke ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Musalar Mahallesi'nin haritası, Feke ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Musalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 285 kişidir. 2013 yılında 391 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %33,2 ile Mehmet Ali Kızıloluk (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Musalar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Musalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 285 kişidir. 2013 yılında 391 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,1 azaldı.
Musalar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Musalar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 285 | -2,4 |
| 2021 | 292 | -4,6 |
| 2020 | 306 | -1,6 |
| 2019 | 311 | -5,5 |
| 2018 | 329 | 0,6 |
| 2017 | 327 | -4,9 |
| 2016 | 344 | -0,6 |
| 2015 | 346 | -6,7 |
| 2014 | 371 | -5,1 |
| 2013 | 391 | - |
Musalar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Musalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Musalar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 266, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %36,0 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %31,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 81 | 36,0 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 71 | 31,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 43 | 19,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 12 | 5,3 |
| Eyyup Kebude | YTP | 4 | 1,8 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 4 | 1,8 |
| Sevil Aracı | EMEP | 3 | 1,3 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 2 | 0,9 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 2 | 0,9 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,9 |
Feke Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 266, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %33,2 ile Mehmet Ali Kızıloluk (CHP) aldı, ikinci sırada %32,3 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Ali Kızıloluk | CHP | 72 | 33,2 |
| Cömert Özen | YENİDEN REFAH | 70 | 32,3 |
| Ahmet Şener | MHP | 52 | 24,0 |
| Yaşar Soylu | İYİ PARTİ | 11 | 5,1 |
| Hasan Gezer | SAADET | 4 | 1,8 |
| Eşegül Ünal | BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,4 |
| Doğukan Dırağan | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Hasan Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Alper Emir | HKP | 1 | 0,5 |
| Nejdet Şanlı | HÜDA PAR | 1 | 0,5 |
Feke Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 266, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %35,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,8 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 74 | 35,6 |
| YENİDEN REFAH | 64 | 30,8 |
| MHP | 46 | 22,1 |
| İYİ PARTİ | 10 | 4,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 5 | 2,4 |
| SAADET | 4 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
Musalar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Musalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %74,1. En çok oyu %75,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 118 | 75,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 16,6 |
| Sinan Oğan | 10 | 6,4 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %70,6. En çok oyu %81,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 124 | 81,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 18,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %74,1. En çok oyu %39,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 61 | 39,6 |
| MHP | 38 | 24,7 |
| CHP | 28 | 18,2 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 7,1 |
| İYİ PARTİ | 7 | 4,5 |
| HKP | 2 | 1,3 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
| HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| TKP | 1 | 0,7 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,7 |
| Diğer (3) | 3 | 2,0 |