Mustafalar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Mustafalar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.291 kişi (TÜİK).
Mustafalar Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mustafalar Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mustafalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.291 kişidir. 2013 yılında 1.116 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,1 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Mustafalar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mustafalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.291 kişidir. 2013 yılında 1.116 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,7 arttı.
Mustafalar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Mustafalar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.291 | -1,7 |
| 2021 | 1.313 | 0,0 |
| 2020 | 1.313 | 3,5 |
| 2019 | 1.268 | 1,4 |
| 2018 | 1.250 | 4,5 |
| 2017 | 1.196 | 1,6 |
| 2016 | 1.177 | 0,3 |
| 2015 | 1.173 | 1,6 |
| 2014 | 1.154 | 3,4 |
| 2013 | 1.116 | - |
Mustafalar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mustafalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mustafalar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 985, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %64,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,1 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 593 | 64,9 |
| Zeydan Karalar | CHP | 211 | 23,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 35 | 3,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 32 | 3,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 12 | 1,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,1 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 9 | 1,0 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 3 | 0,3 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 2 | 0,2 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Diğer (5) | 5 | 0,6 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 985, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %60,1 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı, ikinci sırada %22,1 ile Hüseyin Göçmen (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bilal Uludağ | MHP | 541 | 60,1 |
| Hüseyin Göçmen | CHP | 199 | 22,1 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 46 | 5,1 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 39 | 4,3 |
| Uğur Aşık | BÜYÜK BİRLİK | 26 | 2,9 |
| Süleyman Gönül | SAADET | 21 | 2,3 |
| Ali Develi | ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,1 |
| Hakkı Öğüt | MİLLET | 6 | 0,7 |
| Aydın Aldatmaz | DSP | 2 | 0,2 |
| Ertuğrul Sincer | GELECEK PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Diğer (7) | 8 | 0,9 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 985, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %57,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %20,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 510 | 57,8 |
| CHP | 183 | 20,7 |
| İYİ PARTİ | 53 | 6,0 |
| SAADET | 48 | 5,4 |
| YENİDEN REFAH | 39 | 4,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 1,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 14 | 1,6 |
| Bağımsız | 5 | 0,6 |
| VATAN PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 3 | 0,3 |
| Diğer (5) | 8 | 0,9 |
Mustafalar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mustafalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 894, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %77,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 650 | 77,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 132 | 15,8 |
| Sinan Oğan | 51 | 6,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 896, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %83,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 678 | 83,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 138 | 16,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 894, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %43,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 360 | 43,7 |
| MHP | 269 | 32,6 |
| CHP | 52 | 6,3 |
| İYİ PARTİ | 46 | 5,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 29 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 19 | 2,3 |
| MEMLEKET | 15 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 1,8 |
| BBP | 5 | 0,6 |
| VATAN PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Diğer (5) | 6 | 0,7 |