Nasrettin Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Nasrettin Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.458 kişi (TÜİK).
Nasrettin Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Nasrettin Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Nasrettin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.458 kişidir. 2007 yılında 701 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %108,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,9 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Nasrettin Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Nasrettin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.458 kişidir. 2007 yılında 701 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %108,0 arttı.
Nasrettin Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Nasrettin Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.458 | 7,4 |
| 2021 | 1.357 | 4,6 |
| 2020 | 1.297 | 24,1 |
| 2019 | 1.045 | 19,7 |
| 2018 | 873 | 11,8 |
| 2017 | 781 | 15,5 |
| 2016 | 676 | -4,5 |
| 2015 | 708 | -0,6 |
| 2014 | 712 | 1,6 |
| 2013 | 701 | -1,4 |
| 2012 | 711 | -5,3 |
| 2011 | 751 | -1,3 |
| 2010 | 761 | 6,1 |
| 2009 | 717 | 4,7 |
| 2008 | 685 | -2,3 |
| 2007 | 701 | - |
Nasrettin Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Nasrettin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Nasrettin Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.168, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %51,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %28,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 481 | 51,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 264 | 28,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 103 | 11,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 25 | 2,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 16 | 1,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 11 | 1,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 11 | 1,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 9 | 1,0 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 0,3 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 0,2 |
| Diğer (5) | 6 | 0,7 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.168, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %42,9 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,9 ile Ali Özkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 396 | 42,9 |
| Ali Özkan | AK PARTİ | 211 | 22,9 |
| Gönül Avil | CHP | 193 | 20,9 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 44 | 4,8 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 18 | 1,9 |
| Ali İhsan Kardeş | Bağımsız | 16 | 1,7 |
| Muammer Altun | SAADET | 13 | 1,4 |
| Yasemin Tuna | DEVA PARTİSİ | 10 | 1,1 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 7 | 0,8 |
| Buket Saribal | MEMLEKET | 4 | 0,4 |
| Diğer (4) | 11 | 1,2 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.168, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %31,4 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %28,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 289 | 31,4 |
| CHP | 259 | 28,1 |
| AK PARTİ | 225 | 24,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 48 | 5,2 |
| YENİDEN REFAH | 44 | 4,8 |
| SAADET | 20 | 2,2 |
| DEVA PARTİSİ | 8 | 0,9 |
| DEM Parti | 7 | 0,8 |
| DP | 5 | 0,5 |
| MEMLEKET | 4 | 0,4 |
| Diğer (6) | 11 | 1,2 |
Nasrettin Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Nasrettin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.109, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %51,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 509 | 51,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 390 | 39,2 |
| Sinan Oğan | 90 | 9,1 |
| Muharrem İnce | 6 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.109, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %56,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 540 | 56,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 412 | 43,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.109, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %30,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 306 | 30,8 |
| CHP | 248 | 24,9 |
| İYİ PARTİ | 219 | 22,0 |
| MHP | 57 | 5,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 52 | 5,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 39 | 3,9 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 1,8 |
| MEMLEKET | 12 | 1,2 |
| GENÇPARTİ | 11 | 1,1 |
| TİP | 8 | 0,8 |
| Diğer (6) | 17 | 1,7 |