Onur Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Onur Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 14.811 kişi (TÜİK).
Onur Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Onur Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Onur Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 14.811 kişidir. 2007 yılında 16.724 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,3 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Onur Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Onur Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 14.811 kişidir. 2007 yılında 16.724 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,4 azaldı.
Onur Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Onur Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 14.811 | -1,8 |
| 2021 | 15.077 | -1,6 |
| 2020 | 15.322 | -1,3 |
| 2019 | 15.519 | 0,0 |
| 2018 | 15.513 | -2,1 |
| 2017 | 15.841 | -1,2 |
| 2016 | 16.029 | -1,5 |
| 2015 | 16.277 | -0,8 |
| 2014 | 16.402 | -0,9 |
| 2013 | 16.557 | -1,2 |
| 2012 | 16.760 | 0,6 |
| 2011 | 16.663 | 0,5 |
| 2010 | 16.581 | -1,3 |
| 2009 | 16.793 | 0,5 |
| 2008 | 16.704 | -0,1 |
| 2007 | 16.724 | - |
Onur Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Onur Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Onur Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 10.300, sandığa gidenlerin oranı %66,1. En çok oyu %40,2 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %37,0 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 2.575 | 40,2 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 2.371 | 37,0 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 861 | 13,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 181 | 2,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 122 | 1,9 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 73 | 1,1 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 60 | 0,9 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 50 | 0,8 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 29 | 0,5 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 16 | 0,2 |
| Diğer (15) | 65 | 1,0 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 10.300, sandığa gidenlerin oranı %66,0. En çok oyu %36,3 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,5 ile Oya Tekin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 2.285 | 36,3 |
| Oya Tekin | CHP | 2.173 | 34,5 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 1.055 | 16,8 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 285 | 4,5 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 132 | 2,1 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 94 | 1,5 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 69 | 1,1 |
| Yakup Budak | SAADET | 57 | 0,9 |
| Nevzat Toplukafa | MEMLEKET | 34 | 0,5 |
| Yunus Oğuz | BÜYÜK BİRLİK | 29 | 0,5 |
| Diğer (13) | 87 | 1,4 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 10.300, sandığa gidenlerin oranı %65,9. En çok oyu %35,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.251 | 35,9 |
| CHP | 2.124 | 33,9 |
| DEM Parti | 1.117 | 17,8 |
| İYİ PARTİ | 215 | 3,4 |
| YENİDEN REFAH | 141 | 2,2 |
| HÜDA PAR | 96 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 81 | 1,3 |
| SAADET | 67 | 1,1 |
| MEMLEKET | 32 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 26 | 0,4 |
| Diğer (14) | 124 | 2,0 |
Onur Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Onur Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10.198, sandığa gidenlerin oranı %84,4. En çok oyu %49,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.154 | 49,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.979 | 47,3 |
| Sinan Oğan | 247 | 2,9 |
| Muharrem İnce | 28 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10.203, sandığa gidenlerin oranı %80,5. En çok oyu %51,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %48,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.201 | 51,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.927 | 48,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10.198, sandığa gidenlerin oranı %84,4. En çok oyu %35,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,0 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.916 | 35,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.989 | 24,0 |
| CHP | 1.581 | 19,1 |
| MHP | 670 | 8,1 |
| İYİ PARTİ | 390 | 4,7 |
| TİP | 168 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 129 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 128 | 1,6 |
| MEMLEKET | 59 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 41 | 0,5 |
| Diğer (10) | 117 | 1,4 |