Ören Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yumurtalık, Adana)
Adana ili Yumurtalık ilçesine bağlı Ören Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 671 kişi (TÜİK).
Ören Mahallesi, Adana ilinin Yumurtalık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ören Mahallesi'nin haritası, Yumurtalık ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ören Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 671 kişidir. 2007 yılında 777 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,1 ile Erdinç Altıok (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 0,782 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 671 |
Ören Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ören Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 671 kişidir. 2007 yılında 777 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,6 azaldı.
Ören Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ören Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 671 | -2,5 |
| 2021 | 688 | -2,8 |
| 2020 | 708 | -4,5 |
| 2019 | 741 | -6,3 |
| 2018 | 791 | -0,1 |
| 2017 | 792 | 4,5 |
| 2016 | 758 | -1,0 |
| 2015 | 766 | -2,3 |
| 2014 | 784 | -3,7 |
| 2013 | 814 | 0,5 |
| 2012 | 810 | 1,4 |
| 2011 | 799 | -1,7 |
| 2010 | 813 | -8,5 |
| 2009 | 889 | -0,3 |
| 2008 | 892 | 14,8 |
| 2007 | 777 | - |
Ören Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ören Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ören Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 513, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %52,8 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %37,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 218 | 52,8 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 155 | 37,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 33 | 8,0 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 2 | 0,5 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Mehmet Fer | MİLLİ YOL | 1 | 0,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,2 |
Yumurtalık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 513, sandığa gidenlerin oranı %85,4. En çok oyu %49,1 ile Erdinç Altıok (CHP) aldı, ikinci sırada %32,2 ile Aydın Kütükoğlu (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdinç Altıok | CHP | 203 | 49,1 |
| Aydın Kütükoğlu | MHP | 133 | 32,2 |
| Şahin Olgun | İYİ PARTİ | 56 | 13,6 |
| Kenan Deniz | DP | 16 | 3,9 |
| Turgay Özözen | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Süleyman İnci | SAADET | 2 | 0,5 |
| Eray Bulduk | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
Yumurtalık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 513, sandığa gidenlerin oranı %85,8. En çok oyu %50,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 211 | 50,2 |
| MHP | 120 | 28,6 |
| İYİ PARTİ | 60 | 14,3 |
| DP | 16 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,4 |
| BTP | 3 | 0,7 |
| SAADET | 3 | 0,7 |
| TKP | 1 | 0,2 |
Ören Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ören Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 523, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %48,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %48,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 217 | 48,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 215 | 48,1 |
| Sinan Oğan | 14 | 3,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 523, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %51,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %48,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 225 | 51,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 214 | 48,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 523, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %34,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 153 | 34,5 |
| CHP | 143 | 32,3 |
| MHP | 58 | 13,1 |
| İYİ PARTİ | 55 | 12,4 |
| TİP | 6 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,1 |
| BBP | 4 | 0,9 |
| VATAN PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |