Orhaniye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Orhaniye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 114 kişi (TÜİK).
Orhaniye Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Orhaniye Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Orhaniye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 114 kişidir. 2013 yılında 140 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,0 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 4,17 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 114 |
Orhaniye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Orhaniye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 114 kişidir. 2013 yılında 140 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,6 azaldı.
Orhaniye Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Orhaniye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 114 | 0,0 |
| 2021 | 114 | -0,9 |
| 2020 | 115 | 1,8 |
| 2019 | 113 | 1,8 |
| 2018 | 111 | -1,8 |
| 2017 | 113 | -11,7 |
| 2016 | 128 | -3,8 |
| 2015 | 133 | -4,3 |
| 2014 | 139 | -0,7 |
| 2013 | 140 | - |
Orhaniye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Orhaniye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Orhaniye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 112, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %44,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 43 | 44,8 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 39 | 40,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 4,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 3,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 3,1 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 2,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| Serkan Kalkan | OCAK | 1 | 1,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 112, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %39,0 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %36,8 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 37 | 39,0 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 35 | 36,8 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 9 | 9,5 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 4 | 4,2 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,1 |
| Hayati İbiş | DP | 2 | 2,1 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,1 |
| Salim Demiray | DSP | 1 | 1,1 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 1,1 |
| Necip Albayrak | BTP | 1 | 1,1 |
| Diğer (2) | 2 | 2,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 112, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %40,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %34,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 39 | 40,2 |
| CHP | 33 | 34,0 |
| İYİ PARTİ | 10 | 10,3 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 4,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 3,1 |
| SAADET | 3 | 3,1 |
| DEM Parti | 1 | 1,0 |
| BTP | 1 | 1,0 |
| DP | 1 | 1,0 |
| MİLLET | 1 | 1,0 |
| Diğer (1) | 1 | 1,0 |
Orhaniye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Orhaniye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %63,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 65 | 63,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 23,3 |
| Sinan Oğan | 10 | 9,7 |
| Muharrem İnce | 4 | 3,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %68,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 70 | 68,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 32,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %39,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 40 | 39,6 |
| MHP | 22 | 21,8 |
| CHP | 14 | 13,9 |
| İYİ PARTİ | 14 | 13,9 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 3,0 |
| HAK-PAR | 2 | 2,0 |
| TİP | 2 | 2,0 |
| BBP | 1 | 1,0 |
| AB | 1 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,0 |