Ormancık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Feke, Adana)
Adana ili Feke ilçesine bağlı Ormancık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 478 kişi (TÜİK).
Ormancık Mahallesi, Adana ilinin Feke ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ormancık Mahallesi'nin haritası, Feke ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ormancık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 478 kişidir. 2013 yılında 680 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,9 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
Ormancık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ormancık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 478 kişidir. 2013 yılında 680 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,7 azaldı.
Ormancık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ormancık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 478 | -5,9 |
| 2021 | 508 | -4,0 |
| 2020 | 529 | -7,5 |
| 2019 | 572 | -8,0 |
| 2018 | 622 | 2,8 |
| 2017 | 605 | -3,7 |
| 2016 | 628 | -1,4 |
| 2015 | 637 | -1,4 |
| 2014 | 646 | -5,0 |
| 2013 | 680 | - |
Ormancık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ormancık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ormancık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %54,3 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %21,7 ile Selahattin Baysal (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 188 | 54,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 75 | 21,7 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 66 | 19,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 9 | 2,6 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,3 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,3 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,3 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Azad Seyitoğlu | OCAK | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Feke Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %66,9 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %20,8 ile Mehmet Ali Kızıloluk (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Cömert Özen | YENİDEN REFAH | 228 | 66,9 |
| Mehmet Ali Kızıloluk | CHP | 71 | 20,8 |
| Ahmet Şener | MHP | 33 | 9,7 |
| Yaşar Soylu | İYİ PARTİ | 2 | 0,6 |
| Eşegül Ünal | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,6 |
| Bekir Örün | MİLLET | 2 | 0,6 |
| Hasan Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Alper Emir | HKP | 1 | 0,3 |
| Doğukan Dırağan | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Feke Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %45,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,6 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 158 | 45,7 |
| YENİDEN REFAH | 137 | 39,6 |
| MHP | 35 | 10,1 |
| İYİ PARTİ | 4 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 1,2 |
| SAADET | 4 | 1,2 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| BTP | 1 | 0,3 |
| EMEP | 1 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Ormancık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ormancık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 363, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %62,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 190 | 62,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 90 | 29,5 |
| Sinan Oğan | 23 | 7,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 364, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %69,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 213 | 69,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 95 | 30,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 363, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %27,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 81 | 27,2 |
| CHP | 59 | 19,8 |
| MHP | 57 | 19,1 |
| BBP | 53 | 17,8 |
| İYİ PARTİ | 24 | 8,1 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,7 |
| MİLLET | 1 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| TKH | 1 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 1,4 |