Osmaniye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Osmaniye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 48 kişi (TÜİK).
Osmaniye Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Osmaniye Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Osmaniye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 48 kişidir. 2013 yılında 66 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,8 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 16,279 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 48 |
Osmaniye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Osmaniye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 48 kişidir. 2013 yılında 66 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,3 azaldı.
Osmaniye Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Osmaniye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 48 | -4,0 |
| 2021 | 50 | -12,3 |
| 2020 | 57 | -8,1 |
| 2019 | 62 | -15,1 |
| 2018 | 73 | 30,4 |
| 2017 | 56 | 0,0 |
| 2016 | 56 | -1,8 |
| 2015 | 57 | -3,4 |
| 2014 | 59 | -10,6 |
| 2013 | 66 | - |
Osmaniye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Osmaniye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Osmaniye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 61, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %47,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %38,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 26 | 47,3 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 21 | 38,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 5,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 3,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 1,8 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 1,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 61, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %41,8 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %25,4 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 23 | 41,8 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 14 | 25,4 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 7 | 12,7 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 4 | 7,3 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 3 | 5,5 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 3,6 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 1,8 |
| Hayati İbiş | DP | 1 | 1,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 61, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %39,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 21 | 39,6 |
| MHP | 13 | 24,5 |
| İYİ PARTİ | 6 | 11,3 |
| SAADET | 4 | 7,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 5,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 5,7 |
| BTP | 1 | 1,9 |
| HÜDA PAR | 1 | 1,9 |
| DP | 1 | 1,9 |
Osmaniye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Osmaniye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %56,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 23 | 56,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 39,0 |
| Sinan Oğan | 2 | 4,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %63,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 26 | 63,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 36,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %34,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 13 | 34,2 |
| CHP | 11 | 28,9 |
| MHP | 7 | 18,4 |
| İYİ PARTİ | 4 | 10,5 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,6 |
| ANAP | 1 | 2,6 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 2,6 |