Sarımazı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı Sarımazı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.380 kişi (TÜİK).
Sarımazı Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sarımazı Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sarımazı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.380 kişidir. 2013 yılında 3.884 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %69,9 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Sarımazı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sarımazı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.380 kişidir. 2013 yılında 3.884 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,0 azaldı.
Sarımazı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sarımazı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.380 | -2,6 |
| 2021 | 3.472 | -0,8 |
| 2020 | 3.501 | -1,5 |
| 2019 | 3.553 | -0,4 |
| 2018 | 3.568 | -2,1 |
| 2017 | 3.646 | -1,9 |
| 2016 | 3.717 | -1,2 |
| 2015 | 3.763 | -0,7 |
| 2014 | 3.790 | -2,4 |
| 2013 | 3.884 | - |
Sarımazı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sarımazı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sarımazı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.642, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %67,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,3 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 1.532 | 67,3 |
| Zeydan Karalar | CHP | 553 | 24,3 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 110 | 4,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 28 | 1,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 23 | 1,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 8 | 0,3 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 4 | 0,2 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 4 | 0,2 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 2 | 0,1 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 2 | 0,1 |
| Diğer (10) | 10 | 0,4 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.642, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %69,9 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,0 ile Kadir Aydar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 1.577 | 69,9 |
| Kadir Aydar | CHP | 519 | 23,0 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 77 | 3,4 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 27 | 1,2 |
| Mesut Girişkin | SAADET | 27 | 1,2 |
| Emrah Özpolat | ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,3 |
| Fatma Gezer | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 0,2 |
| Yusuf Çek | BTP | 4 | 0,2 |
| Celal Topaloğlu | DP | 4 | 0,2 |
| Yıldıray Korkutan | HÜDA PAR | 3 | 0,1 |
| Diğer (4) | 5 | 0,2 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.642, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %62,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.417 | 62,8 |
| CHP | 440 | 19,5 |
| SAADET | 208 | 9,2 |
| İYİ PARTİ | 98 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 58 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 0,6 |
| DEM Parti | 6 | 0,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,2 |
| BTP | 3 | 0,1 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,1 |
| Diğer (4) | 6 | 0,3 |
Sarımazı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sarımazı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.562, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %73,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.711 | 73,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 501 | 21,4 |
| Sinan Oğan | 111 | 4,8 |
| Muharrem İnce | 16 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.563, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %76,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.768 | 76,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 550 | 23,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.562, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %57,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.331 | 57,1 |
| MHP | 362 | 15,5 |
| İYİ PARTİ | 267 | 11,5 |
| CHP | 225 | 9,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 43 | 1,9 |
| YENİDEN REFAH | 25 | 1,1 |
| MEMLEKET | 16 | 0,7 |
| TİP | 13 | 0,6 |
| BBP | 9 | 0,4 |
| HAK-PAR | 4 | 0,2 |
| Diğer (5) | 8 | 0,3 |