Sarımustafalar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Sarımustafalar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 50 kişi (TÜİK).
Sarımustafalar Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sarımustafalar Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sarımustafalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 50 kişidir. 2013 yılında 41 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,4 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Tür | Mahalle |
|---|---|
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 50 |
Sarımustafalar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sarımustafalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 50 kişidir. 2013 yılında 41 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,0 arttı.
Sarımustafalar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sarımustafalar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 50 | 13,6 |
| 2021 | 44 | -13,7 |
| 2020 | 51 | 0,0 |
| 2019 | 51 | 0,0 |
| 2018 | 51 | 15,9 |
| 2017 | 44 | 7,3 |
| 2016 | 41 | 13,9 |
| 2015 | 36 | 0,0 |
| 2014 | 36 | -12,2 |
| 2013 | 41 | - |
Sarımustafalar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sarımustafalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sarımustafalar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 63, sandığa gidenlerin oranı %101,6. En çok oyu %57,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 32 | 57,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 16 | 28,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 8,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 1,8 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 1,8 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 1,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 63, sandığa gidenlerin oranı %101,6. En çok oyu %36,4 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %29,1 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 20 | 36,4 |
| Şükrü Erdem | CHP | 16 | 29,1 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 9 | 16,4 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 5 | 9,1 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 3,6 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 1,8 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 1,8 |
| Burak Çelik | SAADET | 1 | 1,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 63, sandığa gidenlerin oranı %101,6. En çok oyu %38,9 ile MHP aldı, ikinci sırada %25,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 21 | 38,9 |
| CHP | 14 | 25,9 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 18,5 |
| İYİ PARTİ | 4 | 7,4 |
| MEMLEKET | 2 | 3,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,9 |
| DP | 1 | 1,9 |
Sarımustafalar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sarımustafalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %98,0. En çok oyu %82,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 38 | 82,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7 | 15,2 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %81,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 36 | 81,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 18,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %98,0. En çok oyu %77,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %8,3 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 37 | 77,1 |
| İYİ PARTİ | 4 | 8,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 6,2 |
| CHP | 3 | 6,2 |
| AP | 1 | 2,1 |