Selampınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karaisalı, Adana)
Adana ili Karaisalı ilçesine bağlı Selampınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.139 kişi (TÜİK).
Selampınar Mahallesi, Adana ilinin Karaisalı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Selampınar Mahallesi'nin haritası, Karaisalı ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Selampınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.139 kişidir. 2007 yılında 1.343 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %15,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %33,0 ile Bekir Şimşek (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Selampınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Selampınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.139 kişidir. 2007 yılında 1.343 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %15,2 azaldı.
Selampınar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Selampınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.139 | -3,1 |
| 2021 | 1.175 | 4,9 |
| 2020 | 1.120 | -6,3 |
| 2019 | 1.195 | 1,1 |
| 2018 | 1.182 | 5,7 |
| 2017 | 1.118 | 1,9 |
| 2016 | 1.097 | -2,6 |
| 2015 | 1.126 | -3,0 |
| 2014 | 1.161 | -3,3 |
| 2013 | 1.201 | 2,0 |
| 2012 | 1.178 | -4,1 |
| 2011 | 1.228 | -2,8 |
| 2010 | 1.263 | -3,6 |
| 2009 | 1.310 | 0,2 |
| 2008 | 1.308 | -2,6 |
| 2007 | 1.343 | - |
Selampınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Selampınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Selampınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 859, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %45,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,6 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 324 | 45,1 |
| Zeydan Karalar | CHP | 313 | 43,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 32 | 4,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 8 | 1,1 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 7 | 1,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,8 |
| Mehmet Turan Bayburt | Bağımsız | 6 | 0,8 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 5 | 0,7 |
| Veli Şahin | Bağımsız | 4 | 0,6 |
| Hakan Buldu | DSP | 3 | 0,4 |
| Diğer (6) | 10 | 1,4 |
Karaisalı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 859, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %33,0 ile Bekir Şimşek (MHP) aldı, ikinci sırada %28,2 ile Saadettin Aslan (Bağımsız) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bekir Şimşek | MHP | 235 | 33,0 |
| Saadettin Aslan | Bağımsız | 201 | 28,2 |
| Fadime Geçioğlu | CHP | 162 | 22,7 |
| Kemal Metin | İYİ PARTİ | 71 | 10,0 |
| Salih Toy | YENİDEN REFAH | 10 | 1,4 |
| Sadullah Genç | SAADET | 10 | 1,4 |
| Selma Özdemir | MİLLET | 5 | 0,7 |
| Ayhan Avcı | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| Ahmet Karaoğlan | BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,4 |
| Abdurrahim Köylü | VATAN PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Diğer (5) | 9 | 1,3 |
Karaisalı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 859, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %33,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %25,5 ile Bağımsız yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 235 | 33,3 |
| Bağımsız | 180 | 25,5 |
| CHP | 171 | 24,2 |
| İYİ PARTİ | 69 | 9,8 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 2,0 |
| SAADET | 8 | 1,1 |
| VATAN PARTİSİ | 6 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| BTP | 4 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| Diğer (6) | 11 | 1,5 |
Selampınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Selampınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 857, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %60,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 457 | 60,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 249 | 33,2 |
| Sinan Oğan | 41 | 5,5 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 858, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %62,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 462 | 62,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 280 | 37,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 857, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %40,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 303 | 40,8 |
| CHP | 148 | 19,9 |
| MHP | 142 | 19,1 |
| İYİ PARTİ | 100 | 13,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 1,4 |
| BBP | 3 | 0,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,1 |
| AB | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |