Sırıl Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı Sırıl Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 324 kişi (TÜİK).
Sırıl Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sırıl Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sırıl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 324 kişidir. 2013 yılında 427 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,5 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Sırıl Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sırıl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 324 kişidir. 2013 yılında 427 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,1 azaldı.
Sırıl Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sırıl Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 324 | -3,0 |
| 2021 | 334 | -3,7 |
| 2020 | 347 | -3,3 |
| 2019 | 359 | -0,6 |
| 2018 | 361 | 0,0 |
| 2017 | 361 | -3,7 |
| 2016 | 375 | -3,1 |
| 2015 | 387 | -4,4 |
| 2014 | 405 | -5,2 |
| 2013 | 427 | - |
Sırıl Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sırıl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sırıl Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 273, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %62,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %17,8 ile Yüksel Selçuk Türkoğlu (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 136 | 62,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 39 | 17,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 20 | 9,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 18 | 8,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,5 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,5 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Cem Yıldız | Bağımsız | 1 | 0,5 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 273, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %59,5 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,1 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 128 | 59,5 |
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 56 | 26,1 |
| Hüseyin Acar | YENİDEN REFAH | 23 | 10,7 |
| Vildan Koç | CHP | 5 | 2,3 |
| Ömer Din | SAADET | 2 | 0,9 |
| Süleyman Dinç | BTP | 1 | 0,5 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 273, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %52,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 118 | 52,7 |
| İYİ PARTİ | 57 | 25,4 |
| YENİDEN REFAH | 38 | 17,0 |
| BTP | 3 | 1,3 |
| CHP | 2 | 0,9 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| DSP | 1 | 0,5 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
| SAADET | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Sırıl Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sırıl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 273, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %85,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 205 | 85,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 27 | 11,2 |
| Muharrem İnce | 5 | 2,1 |
| Sinan Oğan | 4 | 1,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 273, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %86,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 210 | 86,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 13,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 273, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %59,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,9 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 145 | 59,2 |
| YENİDEN REFAH | 39 | 15,9 |
| MHP | 16 | 6,5 |
| İYİ PARTİ | 16 | 6,5 |
| CHP | 11 | 4,5 |
| HAK-PAR | 2 | 0,8 |
| AB | 2 | 0,8 |
| MİLLİ YOL | 2 | 0,8 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,8 |