Taşlık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Taşlık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 247 kişi (TÜİK).
Taşlık Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Taşlık Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Taşlık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 247 kişidir. 2013 yılında 304 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %38,5 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Taşlık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Taşlık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 247 kişidir. 2013 yılında 304 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,8 azaldı.
Taşlık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Taşlık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 247 | 6,9 |
| 2021 | 231 | -2,5 |
| 2020 | 237 | -4,0 |
| 2019 | 247 | -6,1 |
| 2018 | 263 | -6,7 |
| 2017 | 282 | -4,4 |
| 2016 | 295 | 1,0 |
| 2015 | 292 | -3,6 |
| 2014 | 303 | -0,3 |
| 2013 | 304 | - |
Taşlık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Taşlık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Taşlık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %43,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %31,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 83 | 43,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 60 | 31,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 21 | 11,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 8 | 4,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 3,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 5 | 2,6 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 3 | 1,6 |
| Nazif Kara | DP | 3 | 1,6 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,5 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %38,5 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,5 ile Ali Özkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 72 | 38,5 |
| Ali Özkan | AK PARTİ | 57 | 30,5 |
| Gönül Avil | CHP | 28 | 15,0 |
| Yasemin Tuna | DEVA PARTİSİ | 9 | 4,8 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 7 | 3,7 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 7 | 3,7 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 2 | 1,1 |
| Dilek Köksalmış | DP | 2 | 1,1 |
| Taner Çınarkes | DSP | 1 | 0,5 |
| Barış Koçaş | BTP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %33,0 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %31,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 62 | 33,0 |
| AK PARTİ | 60 | 31,9 |
| CHP | 36 | 19,1 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 4,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 3,7 |
| DEVA PARTİSİ | 7 | 3,7 |
| SAADET | 3 | 1,6 |
| DEM Parti | 2 | 1,1 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| DP | 1 | 0,5 |
Taşlık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Taşlık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %47,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 93 | 47,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 89 | 45,4 |
| Sinan Oğan | 12 | 6,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 214, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %52,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 103 | 52,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 94 | 47,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %36,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 70 | 36,5 |
| İYİ PARTİ | 52 | 27,1 |
| CHP | 37 | 19,3 |
| MHP | 17 | 8,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 2,1 |
| GENÇPARTİ | 3 | 1,6 |
| MEMLEKET | 2 | 1,0 |
| HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,5 |
| ANAP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |