Tepebağ Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Tepebağ Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 903 kişi (TÜİK).
Tepebağ Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tepebağ Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tepebağ Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 903 kişidir. 2007 yılında 1.102 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %18,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,0 ile Oya Tekin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tepebağ Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tepebağ Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 903 kişidir. 2007 yılında 1.102 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %18,1 azaldı.
Tepebağ Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tepebağ Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 903 | -10,1 |
| 2021 | 1.005 | 1,9 |
| 2020 | 986 | -15,2 |
| 2019 | 1.163 | -9,4 |
| 2018 | 1.283 | -5,0 |
| 2017 | 1.350 | -5,9 |
| 2016 | 1.434 | 5,8 |
| 2015 | 1.356 | 16,0 |
| 2014 | 1.169 | -1,4 |
| 2013 | 1.185 | 7,5 |
| 2012 | 1.102 | 7,6 |
| 2011 | 1.024 | -11,3 |
| 2010 | 1.155 | -0,2 |
| 2009 | 1.157 | -7,0 |
| 2008 | 1.244 | 12,9 |
| 2007 | 1.102 | - |
Tepebağ Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tepebağ Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tepebağ Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 658, sandığa gidenlerin oranı %69,9. En çok oyu %46,9 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %37,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 208 | 46,9 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 168 | 37,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 28 | 6,3 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 17 | 3,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 10 | 2,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,6 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 0,5 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,2 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,2 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 658, sandığa gidenlerin oranı %68,7. En çok oyu %41,0 ile Oya Tekin (CHP) aldı, ikinci sırada %35,8 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oya Tekin | CHP | 173 | 41,0 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 151 | 35,8 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 48 | 11,4 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 19 | 4,5 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 9 | 2,1 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,9 |
| Yunus Oğuz | BÜYÜK BİRLİK | 7 | 1,7 |
| Afacan Kemal Can | BTP | 3 | 0,7 |
| Yakup Budak | SAADET | 3 | 0,7 |
| Gürhan Lütfi Öğretmenoğlu | ANAP | 1 | 0,2 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 658, sandığa gidenlerin oranı %69,6. En çok oyu %40,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 171 | 40,8 |
| AK PARTİ | 151 | 36,0 |
| İYİ PARTİ | 35 | 8,3 |
| DEM Parti | 23 | 5,5 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 11 | 2,6 |
| SAADET | 4 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,7 |
| BTP | 3 | 0,7 |
| HÜDA PAR | 3 | 0,7 |
| Diğer (2) | 3 | 0,7 |
Tepebağ Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tepebağ Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 649, sandığa gidenlerin oranı %82,7. En çok oyu %54,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 286 | 54,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 211 | 39,8 |
| Sinan Oğan | 31 | 5,8 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 649, sandığa gidenlerin oranı %76,6. En çok oyu %57,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 284 | 57,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 211 | 42,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 649, sandığa gidenlerin oranı %82,7. En çok oyu %35,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 186 | 35,3 |
| AK PARTİ | 147 | 27,9 |
| İYİ PARTİ | 54 | 10,2 |
| MHP | 49 | 9,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 30 | 5,7 |
| TİP | 15 | 2,9 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,7 |
| GENÇPARTİ | 4 | 0,8 |
| BBP | 4 | 0,8 |
| Diğer (5) | 7 | 1,3 |