Uluçınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İmamoğlu, Adana)
Adana ili İmamoğlu ilçesine bağlı Uluçınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 50 kişi (TÜİK).
Uluçınar Mahallesi, Adana ilinin İmamoğlu ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Uluçınar Mahallesi'nin haritası, İmamoğlu ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Uluçınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 50 kişidir. 2013 yılında 41 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,1 ile Kasım Karaköse (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Uluçınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Uluçınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 50 kişidir. 2013 yılında 41 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,0 arttı.
Uluçınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Uluçınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 50 | -10,7 |
| 2021 | 56 | -8,2 |
| 2020 | 61 | -30,7 |
| 2019 | 88 | 18,9 |
| 2018 | 74 | -10,8 |
| 2017 | 83 | 107,5 |
| 2016 | 40 | 0,0 |
| 2015 | 40 | -4,8 |
| 2014 | 42 | 2,4 |
| 2013 | 41 | - |
Uluçınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Uluçınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Uluçınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 43, sandığa gidenlerin oranı %104,7. En çok oyu %69,0 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %11,9 ile Ayyüce Türkeş Taş (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 29 | 69,0 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 5 | 11,9 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 4 | 9,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 4,8 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 2,4 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 2,4 |
İmamoğlu Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 43, sandığa gidenlerin oranı %102,3. En çok oyu %57,1 ile Kasım Karaköse (CHP) aldı, ikinci sırada %38,1 ile Mehmet Sert (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kasım Karaköse | CHP | 24 | 57,1 |
| Mehmet Sert | İYİ PARTİ | 16 | 38,1 |
| Turan Yumşak | YENİDEN REFAH | 2 | 4,8 |
İmamoğlu Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 43, sandığa gidenlerin oranı %102,3. En çok oyu %61,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 25 | 61,0 |
| İYİ PARTİ | 11 | 26,8 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 4,9 |
| MHP | 2 | 4,9 |
| TİP | 1 | 2,4 |
Uluçınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Uluçınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 34, sandığa gidenlerin oranı %117,7. En çok oyu %85,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %14,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 85,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5 | 14,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 34, sandığa gidenlerin oranı %102,9. En çok oyu %88,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %11,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 88,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4 | 11,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 34, sandığa gidenlerin oranı %117,7. En çok oyu %70,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %8,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 24 | 70,6 |
| AK PARTİ | 3 | 8,8 |
| MHP | 2 | 5,9 |
| TİP | 2 | 5,9 |
| İYİ PARTİ | 2 | 5,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 2,9 |