Yazıtepe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İmamoğlu, Adana)
Adana ili İmamoğlu ilçesine bağlı Yazıtepe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 441 kişi (TÜİK).
Yazıtepe Mahallesi, Adana ilinin İmamoğlu ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yazıtepe Mahallesi'nin haritası, İmamoğlu ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yazıtepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 441 kişidir. 2013 yılında 484 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,7 ile Mehmet Aydın Kangur (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yazıtepe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yazıtepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 441 kişidir. 2013 yılında 484 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,9 azaldı.
Yazıtepe Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yazıtepe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 441 | 0,7 |
| 2021 | 438 | -2,9 |
| 2020 | 451 | -0,7 |
| 2019 | 454 | 0,9 |
| 2018 | 450 | 0,0 |
| 2017 | 450 | -2,0 |
| 2016 | 459 | 5,8 |
| 2015 | 434 | -6,5 |
| 2014 | 464 | -4,1 |
| 2013 | 484 | - |
Yazıtepe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yazıtepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yazıtepe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %61,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,9 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 190 | 61,5 |
| Zeydan Karalar | CHP | 83 | 26,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 25 | 8,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 3 | 1,0 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 3 | 1,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 1 | 0,3 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 1 | 0,3 |
İmamoğlu Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %47,7 ile Mehmet Aydın Kangur (MHP) aldı, ikinci sırada %29,1 ile Kasım Karaköse (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Aydın Kangur | MHP | 146 | 47,7 |
| Kasım Karaköse | CHP | 89 | 29,1 |
| Mehmet Sert | İYİ PARTİ | 62 | 20,3 |
| Turan Yumşak | YENİDEN REFAH | 5 | 1,6 |
| Veysel Tüzen | SAADET | 2 | 0,7 |
| Ahmet Dağlaraştı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Necdet Hamdi Haznedar | BTP | 1 | 0,3 |
İmamoğlu Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %40,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %32,5 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 124 | 40,3 |
| İYİ PARTİ | 100 | 32,5 |
| CHP | 67 | 21,8 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,0 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 1,0 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,7 |
| DSP | 1 | 0,3 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| TİP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Yazıtepe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yazıtepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 330, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %75,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 227 | 75,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 65 | 21,5 |
| Sinan Oğan | 9 | 3,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 330, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %78,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 228 | 78,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 63 | 21,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 330, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %39,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 118 | 39,1 |
| MHP | 104 | 34,4 |
| İYİ PARTİ | 26 | 8,6 |
| CHP | 23 | 7,6 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,7 |
| MEMLEKET | 3 | 1,0 |
| BBP | 3 | 1,0 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,7 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |