Yeşilbağlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Saimbeyli, Adana)
Adana ili Saimbeyli ilçesine bağlı Yeşilbağlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.004 kişi (TÜİK).
Yeşilbağlar Mahallesi, Adana ilinin Saimbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yeşilbağlar Mahallesi'nin haritası, Saimbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yeşilbağlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.004 kişidir. 2007 yılında 962 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %4,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,4 ile Bağımsız aldı.
Temel Bilgiler
Yeşilbağlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yeşilbağlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.004 kişidir. 2007 yılında 962 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %4,4 arttı.
Yeşilbağlar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yeşilbağlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.004 | -1,5 |
| 2021 | 1.019 | -6,8 |
| 2020 | 1.093 | 8,1 |
| 2019 | 1.011 | 6,9 |
| 2018 | 946 | 5,8 |
| 2017 | 894 | -2,2 |
| 2016 | 914 | 2,6 |
| 2015 | 891 | -6,9 |
| 2014 | 957 | -19,7 |
| 2013 | 1.192 | 6,8 |
| 2012 | 1.116 | -0,7 |
| 2011 | 1.124 | 7,6 |
| 2010 | 1.045 | 9,5 |
| 2009 | 954 | 1,3 |
| 2008 | 942 | -2,1 |
| 2007 | 962 | - |
Yeşilbağlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yeşilbağlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yeşilbağlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 756, sandığa gidenlerin oranı %82,8. En çok oyu %53,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,0 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 317 | 53,1 |
| Zeydan Karalar | CHP | 209 | 35,0 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 30 | 5,0 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 10 | 1,7 |
| Veli Şahin | Bağımsız | 10 | 1,7 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,3 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 5 | 0,8 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Azad Seyitoğlu | OCAK | 1 | 0,2 |
| Diğer (5) | 5 | 0,9 |
Saimbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 756, sandığa gidenlerin oranı %82,7. En çok oyu %46,4 ile Bağımsız aldı, ikinci sırada %19,4 ile Mustafa Şahin Gökçe (ANAP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| - | Bağımsız | 275 | 46,4 |
| Mustafa Şahin Gökçe | ANAP | 115 | 19,4 |
| İsmail Durmaz | CHP | 74 | 12,5 |
| Vedat Cengiz | MHP | 68 | 11,5 |
| Mustafa Akdoğan | İYİ PARTİ | 17 | 2,9 |
| İrfan Tekdemir | BÜYÜK BİRLİK | 16 | 2,7 |
| Emrah Kan | YENİDEN REFAH | 14 | 2,4 |
| Serdal Özkozanoğlu | SAADET | 4 | 0,7 |
| Serkan Ay | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Hayrettin Çavuşoğlu | VATAN PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Diğer (3) | 4 | 0,7 |
Saimbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 756, sandığa gidenlerin oranı %82,8. En çok oyu %39,9 ile MHP aldı, ikinci sırada %20,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 222 | 39,9 |
| CHP | 112 | 20,1 |
| ANAP | 85 | 15,3 |
| YENİDEN REFAH | 66 | 11,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 25 | 4,5 |
| İYİ PARTİ | 22 | 4,0 |
| BTP | 7 | 1,3 |
| SAADET | 7 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Diğer (3) | 4 | 0,7 |
Yeşilbağlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yeşilbağlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 736, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %61,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 374 | 61,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 182 | 30,1 |
| Sinan Oğan | 45 | 7,5 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 736, sandığa gidenlerin oranı %81,9. En çok oyu %67,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 391 | 67,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 192 | 32,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 736, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %34,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 210 | 34,9 |
| MHP | 108 | 18,0 |
| CHP | 106 | 17,6 |
| İYİ PARTİ | 63 | 10,5 |
| BBP | 61 | 10,2 |
| YENİDEN REFAH | 22 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 21 | 3,5 |
| MİLLET | 1 | 0,2 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |