Yunus Emre Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 4.321 kişi (TÜİK).
Yunus Emre Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yunus Emre Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yunus Emre Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.321 kişidir. 2007 yılında 2.676 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %61,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,7 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 0,524 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 4.321 |
Yunus Emre Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yunus Emre Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.321 kişidir. 2007 yılında 2.676 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %61,5 arttı.
Yunus Emre Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yunus Emre Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 4.321 | 1,0 |
| 2021 | 4.279 | -2,3 |
| 2020 | 4.379 | 0,2 |
| 2019 | 4.370 | 2,9 |
| 2018 | 4.245 | 2,7 |
| 2017 | 4.133 | 3,4 |
| 2016 | 3.998 | 4,3 |
| 2015 | 3.834 | 4,3 |
| 2014 | 3.676 | 6,3 |
| 2013 | 3.459 | 9,4 |
| 2012 | 3.163 | 8,7 |
| 2011 | 2.909 | 6,4 |
| 2010 | 2.735 | -0,3 |
| 2009 | 2.744 | 1,3 |
| 2008 | 2.710 | 1,3 |
| 2007 | 2.676 | - |
Yunus Emre Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yunus Emre Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yunus Emre Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.264, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %53,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %34,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.383 | 53,3 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 892 | 34,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 99 | 3,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 92 | 3,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 47 | 1,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 16 | 0,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 14 | 0,5 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 10 | 0,4 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 7 | 0,3 |
| Nazif Kara | DP | 7 | 0,3 |
| Diğer (10) | 26 | 1,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.264, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %53,7 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 1.393 | 53,7 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 751 | 28,9 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 221 | 8,5 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 87 | 3,4 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 34 | 1,3 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 25 | 1,0 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 25 | 1,0 |
| Burak Çelik | SAADET | 14 | 0,5 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 11 | 0,4 |
| Salim Demiray | DSP | 10 | 0,4 |
| Diğer (6) | 23 | 0,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.264, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %48,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.247 | 48,5 |
| MHP | 737 | 28,7 |
| İYİ PARTİ | 231 | 9,0 |
| YENİDEN REFAH | 131 | 5,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 74 | 2,9 |
| MEMLEKET | 42 | 1,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 38 | 1,5 |
| DEVA PARTİSİ | 18 | 0,7 |
| SAADET | 18 | 0,7 |
| DP | 7 | 0,3 |
| Diğer (7) | 26 | 1,0 |
Yunus Emre Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yunus Emre Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.269, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %46,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.396 | 46,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.242 | 41,5 |
| Sinan Oğan | 331 | 11,1 |
| Muharrem İnce | 20 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.270, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %50,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %49,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.469 | 50,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.420 | 49,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.269, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %26,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 776 | 26,1 |
| MHP | 660 | 22,2 |
| CHP | 632 | 21,3 |
| İYİ PARTİ | 504 | 17,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 111 | 3,7 |
| YENİDEN REFAH | 80 | 2,7 |
| MEMLEKET | 52 | 1,8 |
| BBP | 25 | 0,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 21 | 0,7 |
| TİP | 20 | 0,7 |
| Diğer (12) | 54 | 1,8 |