Zeytinli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Zeytinli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.336 kişi (TÜİK).
Zeytinli Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Zeytinli Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Zeytinli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.336 kişidir. 2007 yılında 1.192 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,1 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Zeytinli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Zeytinli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.336 kişidir. 2007 yılında 1.192 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,1 arttı.
Zeytinli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Zeytinli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.336 | 1,9 |
| 2021 | 1.311 | -1,4 |
| 2020 | 1.330 | 1,4 |
| 2019 | 1.312 | 2,2 |
| 2018 | 1.284 | 0,5 |
| 2017 | 1.278 | -3,0 |
| 2016 | 1.317 | 0,2 |
| 2015 | 1.315 | -7,7 |
| 2014 | 1.425 | 15,8 |
| 2013 | 1.231 | 0,2 |
| 2012 | 1.228 | -1,0 |
| 2011 | 1.241 | 2,0 |
| 2010 | 1.217 | 1,8 |
| 2009 | 1.195 | -0,8 |
| 2008 | 1.205 | 1,1 |
| 2007 | 1.192 | - |
Zeytinli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Zeytinli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Zeytinli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 882, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %54,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,8 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 398 | 54,8 |
| Zeydan Karalar | CHP | 187 | 25,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 53 | 7,3 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 39 | 5,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 22 | 3,0 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 6 | 0,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,7 |
| Sevil Aracı | EMEP | 3 | 0,4 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 9 | 1,3 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 882, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %54,1 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,4 ile Oya Tekin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 372 | 54,1 |
| Oya Tekin | CHP | 161 | 23,4 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 55 | 8,0 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 38 | 5,5 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 31 | 4,5 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,0 |
| Yunus Oğuz | BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,6 |
| Yakup Budak | SAADET | 4 | 0,6 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 3 | 0,4 |
| Nevzat Toplukafa | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Diğer (7) | 10 | 1,5 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 882, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %54,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 377 | 54,6 |
| CHP | 156 | 22,6 |
| YENİDEN REFAH | 59 | 8,5 |
| DEM Parti | 42 | 6,1 |
| İYİ PARTİ | 22 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,2 |
| SAADET | 5 | 0,7 |
| TKP | 4 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 4 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,4 |
| Diğer (7) | 11 | 1,6 |
Zeytinli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Zeytinli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 830, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %76,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 556 | 76,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 140 | 19,3 |
| Sinan Oğan | 29 | 4,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 832, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %79,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 579 | 79,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 149 | 20,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 830, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %65,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %8,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 467 | 65,6 |
| CHP | 62 | 8,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 52 | 7,3 |
| MHP | 45 | 6,3 |
| İYİ PARTİ | 27 | 3,8 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 1,8 |
| MEMLEKET | 4 | 0,6 |
| BBP | 4 | 0,6 |
| TİP | 4 | 0,6 |
| Diğer (5) | 8 | 1,1 |