Adalet Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Adalet Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 239 kişi (TÜİK).
Adalet Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Adalet Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2010–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Adalet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 239 kişidir. 2010 yılında 47 olan nüfus, 2010–2022 döneminde %408,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,7 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 0,527 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 239 |
Adalet Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Adalet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 239 kişidir. 2010 yılında 47 olan nüfus, 2010–2022 döneminde %408,5 arttı.
Adalet Mahallesi nüfus grafiği (2010–2022)
Yıllara göre Adalet Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 239 | 25,8 |
| 2021 | 190 | -7,3 |
| 2020 | 205 | 8,5 |
| 2019 | 189 | 13,9 |
| 2018 | 166 | 16,1 |
| 2017 | 143 | 21,2 |
| 2016 | 118 | -4,1 |
| 2015 | 123 | 30,9 |
| 2014 | 94 | 14,6 |
| 2013 | 82 | 10,8 |
| 2012 | 74 | 39,6 |
| 2011 | 53 | 12,8 |
| 2010 | 47 | - |
Adalet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Adalet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Adalet Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 262, sandığa gidenlerin oranı %80,2. En çok oyu %58,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 119 | 58,3 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 59 | 28,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 12 | 5,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 6 | 2,9 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,5 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,5 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 262, sandığa gidenlerin oranı %80,2. En çok oyu %54,7 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 110 | 54,7 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 58 | 28,9 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 14 | 7,0 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 7 | 3,5 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 6 | 3,0 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 1,0 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 1 | 0,5 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 0,5 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 262, sandığa gidenlerin oranı %80,2. En çok oyu %49,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 98 | 49,2 |
| MHP | 48 | 24,1 |
| İYİ PARTİ | 21 | 10,6 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 5,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 4,0 |
| MEMLEKET | 3 | 1,5 |
| DEM Parti | 3 | 1,5 |
| SAADET | 3 | 1,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,0 |
| MİLLET | 2 | 1,0 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Adalet Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Adalet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %50,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 92 | 50,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 75 | 41,4 |
| Sinan Oğan | 14 | 7,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %54,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %45,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 93 | 54,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 77 | 45,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %25,6 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %22,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 46 | 25,6 |
| CHP | 41 | 22,8 |
| AK PARTİ | 39 | 21,7 |
| MHP | 32 | 17,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 6 | 3,3 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,2 |
| MEMLEKET | 3 | 1,7 |
| TİP | 1 | 0,6 |