Atariye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Atariye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.785 kişi (TÜİK).
Atariye Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Atariye Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Atariye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.785 kişidir. 2007 yılında 1.966 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %92,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,3 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 7,943 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 3.785 |
Atariye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Atariye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.785 kişidir. 2007 yılında 1.966 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %92,5 arttı.
Atariye Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Atariye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.785 | -0,2 |
| 2021 | 3.792 | -0,1 |
| 2020 | 3.797 | 3,6 |
| 2019 | 3.665 | 4,7 |
| 2018 | 3.501 | 1,9 |
| 2017 | 3.436 | 4,7 |
| 2016 | 3.282 | 8,2 |
| 2015 | 3.034 | 8,0 |
| 2014 | 2.808 | 7,7 |
| 2013 | 2.608 | 2,6 |
| 2012 | 2.541 | 6,1 |
| 2011 | 2.394 | 10,3 |
| 2010 | 2.171 | 6,5 |
| 2009 | 2.039 | -0,5 |
| 2008 | 2.049 | 4,2 |
| 2007 | 1.966 | - |
Atariye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Atariye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Atariye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.902, sandığa gidenlerin oranı %81,3. En çok oyu %63,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %28,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.456 | 63,5 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 643 | 28,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 62 | 2,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 55 | 2,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 32 | 1,4 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 14 | 0,6 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 8 | 0,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 7 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 4 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 4 | 0,2 |
| Diğer (6) | 8 | 0,3 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.902, sandığa gidenlerin oranı %81,3. En çok oyu %61,3 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %27,0 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 1.403 | 61,3 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 618 | 27,0 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 119 | 5,2 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 49 | 2,1 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 21 | 0,9 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 16 | 0,7 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 15 | 0,7 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 13 | 0,6 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 11 | 0,5 |
| Necip Albayrak | BTP | 7 | 0,3 |
| Diğer (5) | 16 | 0,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.902, sandığa gidenlerin oranı %81,3. En çok oyu %58,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.321 | 58,1 |
| MHP | 588 | 25,9 |
| İYİ PARTİ | 167 | 7,3 |
| YENİDEN REFAH | 65 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 39 | 1,7 |
| DEVA PARTİSİ | 17 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 15 | 0,7 |
| DEM Parti | 13 | 0,6 |
| MEMLEKET | 12 | 0,5 |
| SAADET | 12 | 0,5 |
| Diğer (8) | 23 | 1,0 |
Atariye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Atariye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.893, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %57,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %35,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.508 | 57,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 914 | 35,0 |
| Sinan Oğan | 177 | 6,8 |
| Muharrem İnce | 10 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.897, sandığa gidenlerin oranı %87,6. En çok oyu %62,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.570 | 62,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 938 | 37,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.893, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %31,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 809 | 31,3 |
| İYİ PARTİ | 568 | 22,0 |
| MHP | 509 | 19,7 |
| AK PARTİ | 451 | 17,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 51 | 2,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 42 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 39 | 1,5 |
| MEMLEKET | 34 | 1,3 |
| TİP | 27 | 1,1 |
| BBP | 12 | 0,5 |
| Diğer (7) | 21 | 0,8 |