Ağzıkaraca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İmamoğlu, Adana)
Adana ili İmamoğlu ilçesine bağlı Ağzıkaraca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 269 kişi (TÜİK).
Ağzıkaraca Mahallesi, Adana ilinin İmamoğlu ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ağzıkaraca Mahallesi'nin haritası, İmamoğlu ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ağzıkaraca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 269 kişidir. 2013 yılında 331 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,9 ile Mehmet Aydın Kangur (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ağzıkaraca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ağzıkaraca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 269 kişidir. 2013 yılında 331 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,7 azaldı.
Ağzıkaraca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ağzıkaraca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 269 | -3,2 |
| 2021 | 278 | -1,8 |
| 2020 | 283 | -3,7 |
| 2019 | 294 | -6,7 |
| 2018 | 315 | -4,8 |
| 2017 | 331 | -1,8 |
| 2016 | 337 | 7,0 |
| 2015 | 315 | 0,0 |
| 2014 | 315 | -4,8 |
| 2013 | 331 | - |
Ağzıkaraca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ağzıkaraca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ağzıkaraca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 235, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %53,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,4 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 102 | 53,4 |
| Zeydan Karalar | CHP | 60 | 31,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 13 | 6,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 6 | 3,1 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 4 | 2,1 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 3 | 1,6 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,5 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 1 | 0,5 |
İmamoğlu Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 235, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %43,9 ile Mehmet Aydın Kangur (MHP) aldı, ikinci sırada %41,7 ile Kasım Karaköse (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Aydın Kangur | MHP | 82 | 43,9 |
| Kasım Karaköse | CHP | 78 | 41,7 |
| Mehmet Sert | İYİ PARTİ | 15 | 8,0 |
| Turan Yumşak | YENİDEN REFAH | 5 | 2,7 |
| Veysel Tüzen | SAADET | 3 | 1,6 |
| Ahmet Dağlaraştı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Metin Görbüz | HÜDA PAR | 1 | 0,5 |
| Yasemin Sağlam | MİLLET | 1 | 0,5 |
| Ercan Toklu | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
İmamoğlu Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 235, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %41,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %35,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 73 | 41,0 |
| CHP | 63 | 35,4 |
| İYİ PARTİ | 18 | 10,1 |
| DEVA PARTİSİ | 15 | 8,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,2 |
| SAADET | 3 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| TİP | 1 | 0,6 |
Ağzıkaraca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ağzıkaraca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %78,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 150 | 78,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 12,5 |
| Sinan Oğan | 18 | 9,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %78,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 145 | 78,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 21,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %53,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 96 | 53,3 |
| MHP | 41 | 22,8 |
| İYİ PARTİ | 22 | 12,2 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 3,9 |
| CHP | 7 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 3,3 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,6 |