Altınova Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Pursaklar, Ankara)
Ankara ili Pursaklar ilçesine bağlı Altınova Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.974 kişi (TÜİK).
Altınova Mahallesi, Ankara ilinin Pursaklar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Altınova Mahallesi'nin haritası, Pursaklar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2012–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Altınova Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.974 kişidir. 2012 yılında 1.029 olan nüfus, 2012–2022 döneminde %286,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,3 ile Ertuğrul Çetin (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Altınova Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Altınova Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.974 kişidir. 2012 yılında 1.029 olan nüfus, 2012–2022 döneminde %286,2 arttı.
Altınova Mahallesi nüfus grafiği (2012–2022)
Yıllara göre Altınova Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.974 | 2,1 |
| 2021 | 3.894 | 6,3 |
| 2020 | 3.662 | 9,4 |
| 2019 | 3.346 | 3,8 |
| 2018 | 3.222 | 5,8 |
| 2017 | 3.045 | 6,2 |
| 2016 | 2.866 | 6,9 |
| 2015 | 2.681 | 10,5 |
| 2014 | 2.427 | 15,4 |
| 2013 | 2.104 | 104,5 |
| 2012 | 1.029 | - |
Altınova Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Altınova Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Altınova Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.739, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %59,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 1.306 | 59,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 622 | 28,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 221 | 10,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 23 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 13 | 0,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 10 | 0,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 3 | 0,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 3 | 0,1 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 3 | 0,1 |
| Diğer (6) | 7 | 0,3 |
Pursaklar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.739, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %59,3 ile Ertuğrul Çetin (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,0 ile Bayram Baş (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertuğrul Çetin | AK PARTİ | 1.313 | 59,3 |
| Bayram Baş | YENİDEN REFAH | 421 | 19,0 |
| Halil Tunçay | CHP | 388 | 17,5 |
| Şerafettin Coşar | ZAFER PARTİSİ | 29 | 1,3 |
| Zekeriya Ersarı | İYİ PARTİ | 18 | 0,8 |
| Seyitmehmet Karagülle | SAADET | 17 | 0,8 |
| Baran Yalçınkaya | DEM Parti | 7 | 0,3 |
| Mehmet Zeki Aygül | VATAN PARTİSİ | 7 | 0,3 |
| Kurtuluş Korkmaz | ANAP | 3 | 0,1 |
| Murat Aslandoğdu | MEMLEKET | 2 | 0,1 |
| Diğer (6) | 9 | 0,4 |
Pursaklar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.739, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %58,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.276 | 58,0 |
| CHP | 427 | 19,4 |
| YENİDEN REFAH | 362 | 16,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 39 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 32 | 1,4 |
| SAADET | 24 | 1,1 |
| İYİ PARTİ | 18 | 0,8 |
| MEMLEKET | 9 | 0,4 |
| BTP | 4 | 0,2 |
| VATAN PARTİSİ | 3 | 0,1 |
| Diğer (7) | 8 | 0,4 |
Altınova Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Altınova Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.713, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %81,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.019 | 81,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 329 | 13,2 |
| Sinan Oğan | 136 | 5,5 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.716, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %84,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.052 | 84,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 377 | 15,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.713, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %57,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.416 | 57,1 |
| MHP | 388 | 15,7 |
| İYİ PARTİ | 176 | 7,1 |
| CHP | 158 | 6,4 |
| YENİDEN REFAH | 124 | 5,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 75 | 3,0 |
| BBP | 35 | 1,4 |
| MEMLEKET | 27 | 1,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 25 | 1,0 |
| AP | 6 | 0,2 |
| Diğer (7) | 18 | 0,7 |