Altıocak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı Altıocak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.674 kişi (TÜİK).
Altıocak Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Altıocak Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Altıocak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.674 kişidir. 2007 yılında 3.154 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %15,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,5 ile Kadir Aydar (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Altıocak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Altıocak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.674 kişidir. 2007 yılında 3.154 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %15,2 azaldı.
Altıocak Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Altıocak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.674 | -2,0 |
| 2021 | 2.728 | -2,6 |
| 2020 | 2.802 | -0,8 |
| 2019 | 2.826 | -1,6 |
| 2018 | 2.873 | -3,0 |
| 2017 | 2.962 | 0,1 |
| 2016 | 2.960 | -2,1 |
| 2015 | 3.022 | -1,7 |
| 2014 | 3.075 | -4,2 |
| 2013 | 3.209 | -0,9 |
| 2012 | 3.239 | -0,1 |
| 2011 | 3.241 | -1,1 |
| 2010 | 3.276 | -1,9 |
| 2009 | 3.340 | 4,0 |
| 2008 | 3.210 | 1,8 |
| 2007 | 3.154 | - |
Altıocak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Altıocak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Altıocak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.720, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %43,6 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %25,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 590 | 43,6 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 340 | 25,1 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 316 | 23,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 26 | 1,9 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 22 | 1,6 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 16 | 1,2 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 8 | 0,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 7 | 0,5 |
| Sevil Aracı | EMEP | 6 | 0,4 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 5 | 0,4 |
| Diğer (8) | 17 | 1,3 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.720, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %47,5 ile Kadir Aydar (CHP) aldı, ikinci sırada %24,1 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kadir Aydar | CHP | 630 | 47,5 |
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 319 | 24,1 |
| Cemal Gök | DEM Parti | 287 | 21,7 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 25 | 1,9 |
| Mesut Girişkin | SAADET | 19 | 1,4 |
| Yıldıray Korkutan | HÜDA PAR | 13 | 1,0 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 9 | 0,7 |
| Nermin Alırsatar | DEVA PARTİSİ | 7 | 0,5 |
| Emrah Özpolat | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,4 |
| Celal Topaloğlu | DP | 4 | 0,3 |
| Diğer (5) | 7 | 0,5 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.720, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %38,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,8 ile DEM Parti yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 499 | 38,2 |
| DEM Parti | 376 | 28,8 |
| AK PARTİ | 318 | 24,4 |
| İYİ PARTİ | 36 | 2,8 |
| SAADET | 20 | 1,5 |
| HÜDA PAR | 19 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 0,6 |
| EMEP | 4 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 0,3 |
| Diğer (6) | 10 | 0,8 |
Altıocak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Altıocak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.662, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %61,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %35,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 872 | 61,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 511 | 35,8 |
| Sinan Oğan | 34 | 2,4 |
| Muharrem İnce | 9 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.663, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %62,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 874 | 62,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 531 | 37,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.662, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %48,8 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %29,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 684 | 48,8 |
| AK PARTİ | 406 | 29,0 |
| CHP | 126 | 9,0 |
| MHP | 54 | 3,9 |
| İYİ PARTİ | 48 | 3,4 |
| SOL PARTİ | 18 | 1,3 |
| TİP | 16 | 1,1 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 0,9 |
| MEMLEKET | 8 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,5 |
| Diğer (8) | 16 | 1,1 |