İnönü Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı İnönü Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.821 kişi (TÜİK).
İnönü Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İnönü Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İnönü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.821 kişidir. 2007 yılında 2.282 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,9 ile Kadir Aydar (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
İnönü Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İnönü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.821 kişidir. 2007 yılında 2.282 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,2 azaldı.
İnönü Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İnönü Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.821 | -1,5 |
| 2021 | 1.849 | -3,2 |
| 2020 | 1.911 | 1,0 |
| 2019 | 1.892 | -5,3 |
| 2018 | 1.997 | 5,8 |
| 2017 | 1.887 | 0,4 |
| 2016 | 1.879 | -7,2 |
| 2015 | 2.024 | -9,0 |
| 2014 | 2.224 | 0,7 |
| 2013 | 2.208 | 2,1 |
| 2012 | 2.163 | -4,1 |
| 2011 | 2.256 | -1,1 |
| 2010 | 2.280 | 1,8 |
| 2009 | 2.239 | -0,8 |
| 2008 | 2.257 | -1,1 |
| 2007 | 2.282 | - |
İnönü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İnönü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İnönü Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.113, sandığa gidenlerin oranı %81,9. En çok oyu %38,2 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %35,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 323 | 38,2 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 298 | 35,3 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 176 | 20,8 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 15 | 1,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 12 | 1,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 8 | 0,9 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 0,2 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,2 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.113, sandığa gidenlerin oranı %81,9. En çok oyu %39,9 ile Kadir Aydar (CHP) aldı, ikinci sırada %34,9 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kadir Aydar | CHP | 336 | 39,9 |
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 294 | 34,9 |
| Cemal Gök | DEM Parti | 175 | 20,8 |
| Yıldıray Korkutan | HÜDA PAR | 13 | 1,5 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 11 | 1,3 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 5 | 0,6 |
| Nermin Alırsatar | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Mesut Girişkin | SAADET | 3 | 0,4 |
| Fatma Gezer | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,1 |
| Emrah Özpolat | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.113, sandığa gidenlerin oranı %81,9. En çok oyu %35,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 293 | 35,4 |
| AK PARTİ | 281 | 34,0 |
| DEM Parti | 209 | 25,3 |
| İYİ PARTİ | 12 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 1,4 |
| HÜDA PAR | 10 | 1,2 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
İnönü Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İnönü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.105, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %50,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 456 | 50,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 424 | 47,0 |
| Sinan Oğan | 17 | 1,9 |
| Muharrem İnce | 6 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.107, sandığa gidenlerin oranı %82,2. En çok oyu %50,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 455 | 50,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 447 | 49,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.105, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %41,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %41,0 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 366 | 41,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 364 | 41,0 |
| CHP | 75 | 8,4 |
| MHP | 31 | 3,5 |
| İYİ PARTİ | 17 | 1,9 |
| TİP | 7 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 3 | 0,3 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,2 |
| Diğer (4) | 6 | 0,7 |