Aşağıada Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Aşağıada Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 54 kişi (TÜİK).
Aşağıada Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Aşağıada Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Aşağıada Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 54 kişidir. 2013 yılında 25 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %116,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,8 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 9,872 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 54 |
Aşağıada Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Aşağıada Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 54 kişidir. 2013 yılında 25 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %116,0 arttı.
Aşağıada Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Aşağıada Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 54 | 38,5 |
| 2021 | 39 | 14,7 |
| 2020 | 34 | -2,9 |
| 2019 | 35 | 29,6 |
| 2018 | 27 | 17,4 |
| 2017 | 23 | -4,2 |
| 2016 | 24 | 33,3 |
| 2015 | 18 | -18,2 |
| 2014 | 22 | -12,0 |
| 2013 | 25 | - |
Aşağıada Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aşağıada Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Aşağıada Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %53,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 21 | 53,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 15 | 38,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 5,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 2,6 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %48,8 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,1 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 20 | 48,8 |
| Coşkun Ünal | CHP | 14 | 34,1 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 4 | 9,8 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 3 | 7,3 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %85,4. En çok oyu %48,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 19 | 48,7 |
| CHP | 13 | 33,3 |
| İYİ PARTİ | 4 | 10,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 5,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 2,6 |
Aşağıada Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Aşağıada Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 50, sandığa gidenlerin oranı %108,0. En çok oyu %90,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %7,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 49 | 90,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 7,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 50, sandığa gidenlerin oranı %104,0. En çok oyu %92,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %7,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 48 | 92,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 7,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 50, sandığa gidenlerin oranı %108,0. En çok oyu %55,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 29 | 55,8 |
| MHP | 13 | 25,0 |
| BBP | 3 | 5,8 |
| İYİ PARTİ | 3 | 5,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,9 |
| AB | 1 | 1,9 |
| ANAP | 1 | 1,9 |
| CHP | 1 | 1,9 |