Avşar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Avşar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 43 kişi (TÜİK).
Avşar Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Avşar Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Avşar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 43 kişidir. 2013 yılında 29 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %48,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %69,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Avşar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Avşar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 43 kişidir. 2013 yılında 29 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %48,3 arttı.
Avşar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Avşar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 43 | 7,5 |
| 2021 | 40 | 2,6 |
| 2020 | 39 | 0,0 |
| 2019 | 39 | -20,4 |
| 2018 | 49 | 44,1 |
| 2017 | 34 | 21,4 |
| 2016 | 28 | -3,4 |
| 2015 | 29 | -14,7 |
| 2014 | 34 | 17,2 |
| 2013 | 29 | - |
Avşar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Avşar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Avşar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %105,7. En çok oyu %83,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %10,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 31 | 83,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 4 | 10,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 2,7 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 2,7 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %105,7. En çok oyu %69,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %25,0 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 25 | 69,4 |
| Levent Çağlancı | MHP | 9 | 25,0 |
| Şaban Tekin | MİLLİ YOL | 1 | 2,8 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 1 | 2,8 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %105,7. En çok oyu %69,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 25 | 69,4 |
| MHP | 8 | 22,2 |
| İYİ PARTİ | 2 | 5,6 |
| MİLLİ YOL | 1 | 2,8 |
Avşar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Avşar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %55,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %36,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 55,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 13 | 36,1 |
| Sinan Oğan | 3 | 8,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %60,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 60,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 13 | 39,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %27,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 10 | 27,8 |
| İYİ PARTİ | 10 | 27,8 |
| AK PARTİ | 6 | 16,7 |
| MHP | 6 | 16,7 |
| GENÇPARTİ | 1 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,8 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,8 |