Bahçecik Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Bahçecik Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 295 kişi (TÜİK).
Bahçecik Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bahçecik Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bahçecik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 295 kişidir. 2013 yılında 933 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %68,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,2 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Bahçecik Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bahçecik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 295 kişidir. 2013 yılında 933 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %68,4 azaldı.
Bahçecik Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Bahçecik Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 295 | -1,3 |
| 2021 | 299 | 2,4 |
| 2020 | 292 | -16,1 |
| 2019 | 348 | -67,8 |
| 2018 | 1.081 | 334,1 |
| 2017 | 249 | -1,2 |
| 2016 | 252 | -4,2 |
| 2015 | 263 | -20,1 |
| 2014 | 329 | -64,7 |
| 2013 | 933 | - |
Bahçecik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bahçecik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bahçecik Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 289, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %62,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 142 | 62,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 69 | 30,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 7 | 3,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 6 | 2,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,9 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 289, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %52,2 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %35,2 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 120 | 52,2 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 81 | 35,2 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 14 | 6,1 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 6 | 2,6 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 2 | 0,9 |
| Mustafa Ateş | HÜDA PAR | 2 | 0,9 |
| Mahmut Gülmez | SAADET | 2 | 0,9 |
| Fikret Baytar | BTP | 1 | 0,4 |
| Mehmet Sezgin Kubat | DP | 1 | 0,4 |
| Mehmet Alişan Yaşar | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 289, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %42,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 97 | 42,5 |
| AK PARTİ | 64 | 28,1 |
| DEM Parti | 47 | 20,6 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 3,5 |
| ANAP | 5 | 2,2 |
| BTP | 2 | 0,9 |
| SAADET | 2 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| DP | 1 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Bahçecik Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bahçecik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 283, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %62,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 134 | 62,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 77 | 35,8 |
| Sinan Oğan | 3 | 1,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 283, sandığa gidenlerin oranı %80,6. En çok oyu %60,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 132 | 60,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 88 | 40,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 283, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %40,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,6 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 87 | 40,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 46 | 21,6 |
| CHP | 30 | 14,1 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 6,1 |
| MHP | 11 | 5,2 |
| İYİ PARTİ | 5 | 2,4 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,9 |
| HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,5 |
| AB | 1 | 0,5 |
| Diğer (4) | 4 | 1,9 |