Baltalin Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Baltalin Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 129 kişi (TÜİK).
Baltalin Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Baltalin Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2016–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Baltalin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 129 kişidir. 2016 yılında 150 olan nüfus, 2016–2022 döneminde %14,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,8 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Baltalin Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Baltalin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 129 kişidir. 2016 yılında 150 olan nüfus, 2016–2022 döneminde %14,0 azaldı.
Baltalin Mahallesi nüfus grafiği (2016–2022)
Yıllara göre Baltalin Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 129 | -11,0 |
| 2021 | 145 | -7,6 |
| 2020 | 157 | -21,9 |
| 2019 | 201 | -60,7 |
| 2018 | 511 | 318,9 |
| 2017 | 122 | -18,7 |
| 2016 | 150 | - |
Baltalin Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Baltalin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Baltalin Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 222, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %60,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %28,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 123 | 60,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 58 | 28,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 10 | 4,9 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 4 | 2,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 1,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 222, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %53,8 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %30,1 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 107 | 53,8 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 60 | 30,1 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 16 | 8,0 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 11 | 5,5 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| Fikret Baytar | BTP | 1 | 0,5 |
| Mehmet Sezgin Kubat | DP | 1 | 0,5 |
| Mehmet Alişan Yaşar | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Mahmut Gülmez | SAADET | 1 | 0,5 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 222, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %53,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 106 | 53,0 |
| AK PARTİ | 62 | 31,0 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 6,5 |
| DEM Parti | 10 | 5,0 |
| ANAP | 3 | 1,5 |
| DP | 2 | 1,0 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| SAADET | 1 | 0,5 |
Baltalin Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Baltalin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %54,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 53 | 54,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 39,8 |
| Muharrem İnce | 4 | 4,1 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %81,6. En çok oyu %51,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 51 | 51,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 49 | 49,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %28,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,3 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 28 | 28,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 26 | 26,3 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 14,1 |
| CHP | 12 | 12,1 |
| MHP | 3 | 3,0 |
| İYİ PARTİ | 3 | 3,0 |
| AB | 2 | 2,0 |
| HAK-PAR | 1 | 1,0 |
| HKP | 1 | 1,0 |
| MİLLİ YOL | 1 | 1,0 |
| Diğer (4) | 4 | 4,0 |