Başağaç Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Başağaç Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 110 kişi (TÜİK).
Başağaç Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Başağaç Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Başağaç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 110 kişidir. 2013 yılında 113 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,7 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,848 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 110 |
Başağaç Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Başağaç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 110 kişidir. 2013 yılında 113 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,7 azaldı.
Başağaç Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Başağaç Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 110 | -12,7 |
| 2021 | 126 | -6,7 |
| 2020 | 135 | -6,2 |
| 2019 | 144 | -18,6 |
| 2018 | 177 | 84,4 |
| 2017 | 96 | -3,0 |
| 2016 | 99 | 0,0 |
| 2015 | 99 | -8,3 |
| 2014 | 108 | -4,4 |
| 2013 | 113 | - |
Başağaç Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Başağaç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Başağaç Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %47,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 57 | 47,9 |
| Mansur Yavaş | CHP | 52 | 43,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 5,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 3,4 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %46,7 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %42,5 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 56 | 46,7 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 51 | 42,5 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 10 | 8,3 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 2 | 1,7 |
| Semiha Tad | BTP | 1 | 0,8 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %44,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %41,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 53 | 44,2 |
| AK PARTİ | 50 | 41,7 |
| İYİ PARTİ | 11 | 9,2 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,8 |
| BTP | 1 | 0,8 |
Başağaç Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Başağaç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 104, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %73,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 69 | 73,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 23,4 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 104, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %77,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 74 | 77,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 22,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 104, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %36,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %35,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 34 | 36,2 |
| AK PARTİ | 33 | 35,1 |
| CHP | 15 | 16,0 |
| İYİ PARTİ | 8 | 8,5 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 4,3 |