Bayram Hacılı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Bayram Hacılı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 579 kişi (TÜİK).
Bayram Hacılı Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bayram Hacılı Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bayram Hacılı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 579 kişidir. 2007 yılında 148 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %291,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %64,1 ile Hüseyin Göçmen (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Bayram Hacılı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bayram Hacılı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 579 kişidir. 2007 yılında 148 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %291,2 arttı.
Bayram Hacılı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Bayram Hacılı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 579 | 36,2 |
| 2021 | 425 | 5,5 |
| 2020 | 403 | 10,4 |
| 2019 | 365 | 5,5 |
| 2018 | 346 | 21,0 |
| 2017 | 286 | 21,7 |
| 2016 | 235 | 16,3 |
| 2015 | 202 | 12,2 |
| 2014 | 180 | 2,9 |
| 2013 | 175 | 12,9 |
| 2012 | 155 | 14,0 |
| 2011 | 136 | -8,1 |
| 2010 | 148 | 5,0 |
| 2009 | 141 | -7,2 |
| 2008 | 152 | 2,7 |
| 2007 | 148 | - |
Bayram Hacılı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bayram Hacılı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bayram Hacılı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 424, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %66,8 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %24,2 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 237 | 66,8 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 86 | 24,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 9 | 2,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 5 | 1,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 3 | 0,8 |
| Sevil Aracı | EMEP | 3 | 0,8 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 2 | 0,6 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 2 | 0,6 |
| Diğer (2) | 3 | 0,8 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 424, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %64,1 ile Hüseyin Göçmen (CHP) aldı, ikinci sırada %21,7 ile Bilal Uludağ (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Göçmen | CHP | 221 | 64,1 |
| Bilal Uludağ | MHP | 75 | 21,7 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 13 | 3,8 |
| Ali Develi | ZAFER PARTİSİ | 9 | 2,6 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 6 | 1,7 |
| Dilek Tepe | MEMLEKET | 4 | 1,2 |
| Süleyman Gönül | SAADET | 4 | 1,2 |
| Nihat Vurgun | HÜDA PAR | 3 | 0,9 |
| Haluk Atademir | DP | 3 | 0,9 |
| Mehmet Can Ataş | TKP | 2 | 0,6 |
| Diğer (4) | 5 | 1,4 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 424, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %64,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %16,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 225 | 64,8 |
| MHP | 56 | 16,1 |
| İYİ PARTİ | 20 | 5,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 17 | 4,9 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 2,3 |
| TİP | 6 | 1,7 |
| SAADET | 4 | 1,1 |
| BTP | 3 | 0,9 |
| DP | 3 | 0,9 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,6 |
| Diğer (3) | 3 | 0,9 |
Bayram Hacılı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bayram Hacılı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 402, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %75,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %21,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 285 | 75,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 81 | 21,5 |
| Sinan Oğan | 9 | 2,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 402, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %77,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %22,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 287 | 77,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 84 | 22,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 402, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %56,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %14,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 209 | 56,3 |
| AK PARTİ | 54 | 14,6 |
| İYİ PARTİ | 39 | 10,5 |
| MHP | 21 | 5,7 |
| TİP | 20 | 5,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 13 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 2,2 |
| BBP | 2 | 0,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,5 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |