Belediye Evleri Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı Belediye Evleri Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 7.387 kişi (TÜİK).
Belediye Evleri Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Belediye Evleri Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Belediye Evleri Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.387 kişidir. 2007 yılında 6.653 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,9 ile Cemal Gök (DEM Parti) aldı.
Temel Bilgiler
Belediye Evleri Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Belediye Evleri Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.387 kişidir. 2007 yılında 6.653 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,0 arttı.
Belediye Evleri Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Belediye Evleri Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 7.387 | 0,1 |
| 2021 | 7.379 | -1,2 |
| 2020 | 7.472 | 0,8 |
| 2019 | 7.415 | 5,7 |
| 2018 | 7.013 | 9,9 |
| 2017 | 6.380 | -1,8 |
| 2016 | 6.500 | -2,3 |
| 2015 | 6.650 | -1,2 |
| 2014 | 6.732 | -0,6 |
| 2013 | 6.774 | 0,3 |
| 2012 | 6.752 | -1,3 |
| 2011 | 6.840 | 0,1 |
| 2010 | 6.833 | 0,1 |
| 2009 | 6.827 | 1,2 |
| 2008 | 6.744 | 1,4 |
| 2007 | 6.653 | - |
Belediye Evleri Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Belediye Evleri Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Belediye Evleri Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.806, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %44,8 ile Mahfuz Güleryüz (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %40,4 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1.721 | 44,8 |
| Zeydan Karalar | CHP | 1.553 | 40,4 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 385 | 10,0 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 36 | 0,9 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 28 | 0,7 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 25 | 0,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 22 | 0,6 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 11 | 0,3 |
| Sevil Aracı | EMEP | 11 | 0,3 |
| Eyyup Kebude | YTP | 9 | 0,2 |
| Diğer (13) | 39 | 1,0 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.806, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %43,9 ile Cemal Gök (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %42,6 ile Kadir Aydar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Cemal Gök | DEM Parti | 1.673 | 43,9 |
| Kadir Aydar | CHP | 1.625 | 42,6 |
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 371 | 9,7 |
| Yıldıray Korkutan | HÜDA PAR | 40 | 1,1 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 24 | 0,6 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 21 | 0,6 |
| Yusuf Çek | BTP | 13 | 0,3 |
| Nermin Alırsatar | DEVA PARTİSİ | 12 | 0,3 |
| Erkan Alkanat | TKP | 8 | 0,2 |
| Celal Topaloğlu | DP | 8 | 0,2 |
| Diğer (6) | 20 | 0,5 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 4.806, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %51,1 ile DEM Parti aldı, ikinci sırada %33,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| DEM Parti | 1.937 | 51,1 |
| CHP | 1.276 | 33,6 |
| AK PARTİ | 361 | 9,5 |
| YENİDEN REFAH | 59 | 1,6 |
| HÜDA PAR | 47 | 1,2 |
| İYİ PARTİ | 28 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 0,4 |
| DP | 13 | 0,3 |
| SAADET | 12 | 0,3 |
| BTP | 11 | 0,3 |
| Diğer (7) | 34 | 0,9 |
Belediye Evleri Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Belediye Evleri Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.718, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %84,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %14,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.511 | 84,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 610 | 14,6 |
| Sinan Oğan | 50 | 1,2 |
| Muharrem İnce | 8 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.723, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %84,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %15,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.460 | 84,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 628 | 15,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.718, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %74,0 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %11,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 3.026 | 74,0 |
| AK PARTİ | 457 | 11,2 |
| CHP | 291 | 7,1 |
| MHP | 73 | 1,8 |
| İYİ PARTİ | 63 | 1,5 |
| TİP | 37 | 0,9 |
| SOL PARTİ | 29 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 28 | 0,7 |
| MEMLEKET | 26 | 0,6 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 0,4 |
| Diğer (8) | 26 | 0,6 |