Beyalan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Beyalan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 42 kişi (TÜİK).
Beyalan Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Beyalan Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Beyalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 42 kişidir. 2013 yılında 47 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,8 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Beyalan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Beyalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 42 kişidir. 2013 yılında 47 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,6 azaldı.
Beyalan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Beyalan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 42 | -8,7 |
| 2021 | 46 | -17,9 |
| 2020 | 56 | -5,1 |
| 2019 | 59 | -6,3 |
| 2018 | 63 | 53,7 |
| 2017 | 41 | -4,7 |
| 2016 | 43 | 10,3 |
| 2015 | 39 | -4,9 |
| 2014 | 41 | -12,8 |
| 2013 | 47 | - |
Beyalan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Beyalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Beyalan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 51, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %56,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %39,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 23 | 56,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 16 | 39,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 2,4 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 2,4 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 51, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %55,8 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,2 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 24 | 55,8 |
| Ertunç Güngör | CHP | 19 | 44,2 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 51, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %51,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %48,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 22 | 51,2 |
| AK PARTİ | 21 | 48,8 |
Beyalan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Beyalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %97,6. En çok oyu %62,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 25 | 62,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 32,5 |
| Sinan Oğan | 2 | 5,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %67,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 25 | 67,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12 | 32,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %97,6. En çok oyu %42,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 17 | 42,5 |
| CHP | 8 | 20,0 |
| İYİ PARTİ | 6 | 15,0 |
| BBP | 3 | 7,5 |
| MHP | 2 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,5 |
| AP | 1 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,5 |