Beynam Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Beynam Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 767 kişi (TÜİK).
Beynam Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Beynam Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Beynam Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 767 kişidir. 2013 yılında 739 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,2 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Beynam Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Beynam Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 767 kişidir. 2013 yılında 739 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,8 arttı.
Beynam Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Beynam Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 767 | -5,3 |
| 2021 | 810 | -6,1 |
| 2020 | 863 | -7,4 |
| 2019 | 932 | 19,8 |
| 2018 | 778 | -0,6 |
| 2017 | 783 | 3,6 |
| 2016 | 756 | 5,1 |
| 2015 | 719 | -3,2 |
| 2014 | 743 | 0,5 |
| 2013 | 739 | - |
Beynam Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Beynam Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Beynam Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 692, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %48,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 263 | 48,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 240 | 43,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 14 | 2,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 12 | 2,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,6 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,4 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 2 | 0,4 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 2 | 0,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 0,5 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 692, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %36,2 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,1 ile Abbas Şahin (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 190 | 36,2 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 163 | 31,1 |
| İsa Kaplan | CHP | 130 | 24,8 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 11 | 2,1 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 10 | 1,9 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,7 |
| Umut Orbey | MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| Bayram Tuncer | BTP | 2 | 0,4 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 2 | 0,4 |
| Bahadır Durum | ANAP | 1 | 0,2 |
| Diğer (5) | 5 | 0,9 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 692, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %35,7 ile BÜYÜK BİRLİK aldı, ikinci sırada %33,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| BÜYÜK BİRLİK | 190 | 35,7 |
| AK PARTİ | 180 | 33,8 |
| CHP | 129 | 24,2 |
| İYİ PARTİ | 17 | 3,2 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 1,3 |
| TKP | 5 | 0,9 |
| SAADET | 2 | 0,4 |
| BTP | 1 | 0,2 |
| EMEP | 1 | 0,2 |
Beynam Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Beynam Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 699, sandığa gidenlerin oranı %84,3. En çok oyu %65,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 380 | 65,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 153 | 26,3 |
| Sinan Oğan | 47 | 8,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 699, sandığa gidenlerin oranı %79,1. En çok oyu %69,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 375 | 69,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 163 | 30,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 699, sandığa gidenlerin oranı %84,3. En çok oyu %44,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 258 | 44,8 |
| MHP | 97 | 16,8 |
| CHP | 83 | 14,4 |
| İYİ PARTİ | 65 | 11,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 20 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 2,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 10 | 1,7 |
| BBP | 4 | 0,7 |
| MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| AB | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 8 | 1,4 |