Beytepe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Beytepe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 15.844 kişi (TÜİK).
Beytepe Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Beytepe Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Beytepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 15.844 kişidir. 2007 yılında 1.401 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1.030,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,3 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Beytepe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Beytepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 15.844 kişidir. 2007 yılında 1.401 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1.030,9 arttı.
Beytepe Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Beytepe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 15.844 | 20,2 |
| 2021 | 13.180 | 16,8 |
| 2020 | 11.286 | 16,4 |
| 2019 | 9.698 | 15,7 |
| 2018 | 8.383 | -10,5 |
| 2017 | 9.368 | 58,7 |
| 2016 | 5.904 | 45,3 |
| 2015 | 4.064 | 34,5 |
| 2014 | 3.021 | 15,3 |
| 2013 | 2.620 | 7,6 |
| 2012 | 2.436 | 11,9 |
| 2011 | 2.177 | 7,4 |
| 2010 | 2.027 | 12,3 |
| 2009 | 1.805 | -47,8 |
| 2008 | 3.455 | 146,6 |
| 2007 | 1.401 | - |
Beytepe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Beytepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Beytepe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12.984, sandığa gidenlerin oranı %81,3. En çok oyu %77,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %16,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 8.010 | 77,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 1.753 | 16,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 198 | 1,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 133 | 1,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 79 | 0,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 58 | 0,6 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 28 | 0,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 28 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 20 | 0,2 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 17 | 0,2 |
| Diğer (10) | 42 | 0,4 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12.984, sandığa gidenlerin oranı %81,3. En çok oyu %61,3 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı, ikinci sırada %18,0 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Can Güner | CHP | 6.311 | 61,3 |
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 1.856 | 18,0 |
| İrfan Değirmenci | TİP | 674 | 6,5 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 579 | 5,6 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 201 | 1,9 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 147 | 1,4 |
| Selin Karsak Karaduman | DEVA PARTİSİ | 85 | 0,8 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 84 | 0,8 |
| İbrahim Temel | SAADET | 61 | 0,6 |
| Veli Özçelik | MEMLEKET | 45 | 0,4 |
| Diğer (16) | 247 | 2,4 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 12.984, sandığa gidenlerin oranı %81,3. En çok oyu %63,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %17,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 6.571 | 63,7 |
| AK PARTİ | 1.843 | 17,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 623 | 6,0 |
| TİP | 345 | 3,3 |
| İYİ PARTİ | 249 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 162 | 1,6 |
| DEM Parti | 94 | 0,9 |
| DEVA PARTİSİ | 85 | 0,8 |
| SAADET | 60 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 51 | 0,5 |
| Diğer (16) | 235 | 2,3 |
Beytepe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Beytepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 11.978, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %72,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %22,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.163 | 72,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.547 | 22,6 |
| Sinan Oğan | 524 | 4,7 |
| Muharrem İnce | 15 | 0,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 11.988, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %76,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %24,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.306 | 76,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.623 | 24,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 11.978, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %51,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %17,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 5.779 | 51,4 |
| İYİ PARTİ | 2.014 | 17,9 |
| AK PARTİ | 1.697 | 15,1 |
| MHP | 592 | 5,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 378 | 3,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 294 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 157 | 1,4 |
| MEMLEKET | 116 | 1,0 |
| BBP | 67 | 0,6 |
| AP | 22 | 0,2 |
| Diğer (15) | 85 | 0,7 |