Bulak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Bulak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 172 kişi (TÜİK).
Bulak Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bulak Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bulak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 172 kişidir. 2013 yılında 155 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,5 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 22,467 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 172 |
Bulak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bulak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 172 kişidir. 2013 yılında 155 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,0 arttı.
Bulak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Bulak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 172 | -3,9 |
| 2021 | 179 | 0,0 |
| 2020 | 179 | -9,6 |
| 2019 | 198 | -29,5 |
| 2018 | 281 | 108,1 |
| 2017 | 135 | -2,9 |
| 2016 | 139 | 0,0 |
| 2015 | 139 | 0,0 |
| 2014 | 139 | -10,3 |
| 2013 | 155 | - |
Bulak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bulak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bulak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 176, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %54,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 89 | 54,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 71 | 43,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 1,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,6 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 176, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %45,5 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,7 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 76 | 45,5 |
| Coşkun Ünal | CHP | 68 | 40,7 |
| - | Bağımsız | 16 | 9,6 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 5 | 3,0 |
| Semiha Tad | BTP | 1 | 0,6 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 1 | 0,6 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 176, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %57,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 97 | 57,7 |
| CHP | 60 | 35,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,8 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,2 |
| BTP | 1 | 0,6 |
| SAADET | 1 | 0,6 |
Bulak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bulak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %80,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 118 | 80,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 17,8 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %81,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 114 | 81,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 18,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %56,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 82 | 56,5 |
| MHP | 27 | 18,6 |
| İYİ PARTİ | 21 | 14,5 |
| CHP | 10 | 6,9 |
| ANAP | 3 | 2,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| AB | 1 | 0,7 |