Çakallar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Çakallar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 93 kişi (TÜİK).
Çakallar Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çakallar Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çakallar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 93 kişidir. 2013 yılında 122 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,0 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 14,715 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 93 |
Çakallar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çakallar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 93 kişidir. 2013 yılında 122 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,8 azaldı.
Çakallar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çakallar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 93 | -4,1 |
| 2021 | 97 | 7,8 |
| 2020 | 90 | -5,3 |
| 2019 | 95 | -12,8 |
| 2018 | 109 | 14,7 |
| 2017 | 95 | -8,7 |
| 2016 | 104 | 4,0 |
| 2015 | 100 | -13,8 |
| 2014 | 116 | -4,9 |
| 2013 | 122 | - |
Çakallar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çakallar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çakallar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 89, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %71,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %15,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 60 | 71,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 13 | 15,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 8 | 9,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 1,2 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 1,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 1,2 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 89, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %50,0 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %17,9 ile Sedat Sevim (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 42 | 50,0 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 15 | 17,9 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 10 | 11,9 |
| Şükrü Erdem | CHP | 9 | 10,7 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 3 | 3,6 |
| Hayati İbiş | DP | 2 | 2,4 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 1,2 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 1 | 1,2 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 1 | 1,2 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 89, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %45,8 ile YENİDEN REFAH aldı, ikinci sırada %31,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YENİDEN REFAH | 38 | 45,8 |
| MHP | 26 | 31,3 |
| İYİ PARTİ | 8 | 9,6 |
| CHP | 4 | 4,8 |
| SAADET | 3 | 3,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 2,4 |
| DEM Parti | 1 | 1,2 |
| MİLLET | 1 | 1,2 |
Çakallar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çakallar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 90, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %83,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 66 | 83,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 13,9 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 90, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %87,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 68 | 87,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 12,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 90, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %69,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 54 | 69,2 |
| MHP | 11 | 14,1 |
| İYİ PARTİ | 10 | 12,8 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,6 |
| MEMLEKET | 1 | 1,3 |