Alpağut Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Alpağut Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 644 kişi (TÜİK).
Alpağut Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Alpağut Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Alpağut Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 644 kişidir. 2013 yılında 746 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,0 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 36,622 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 644 |
Alpağut Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Alpağut Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 644 kişidir. 2013 yılında 746 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,7 azaldı.
Alpağut Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Alpağut Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 644 | -4,2 |
| 2021 | 672 | -1,9 |
| 2020 | 685 | -3,9 |
| 2019 | 713 | -3,3 |
| 2018 | 737 | 1,1 |
| 2017 | 729 | -8,5 |
| 2016 | 797 | 6,6 |
| 2015 | 748 | 0,4 |
| 2014 | 745 | -0,1 |
| 2013 | 746 | - |
Alpağut Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Alpağut Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Alpağut Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 537, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %60,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %16,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 271 | 60,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 74 | 16,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 47 | 10,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 15 | 3,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 11 | 2,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 10 | 2,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,9 |
| Hasan Aydın | BTP | 3 | 0,7 |
| Nazif Kara | DP | 3 | 0,7 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 2 | 0,5 |
| Diğer (4) | 5 | 1,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 537, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %55,0 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %14,6 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 233 | 55,0 |
| Şükrü Erdem | CHP | 62 | 14,6 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 50 | 11,8 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 24 | 5,7 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 20 | 4,7 |
| Burak Çelik | SAADET | 12 | 2,8 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,2 |
| Hayati İbiş | DP | 5 | 1,2 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,7 |
| Necip Albayrak | BTP | 3 | 0,7 |
| Diğer (4) | 7 | 1,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 537, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %54,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %14,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 226 | 54,1 |
| CHP | 60 | 14,3 |
| YENİDEN REFAH | 46 | 11,0 |
| MEMLEKET | 26 | 6,2 |
| İYİ PARTİ | 21 | 5,0 |
| SAADET | 18 | 4,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,2 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| DP | 2 | 0,5 |
| Diğer (4) | 6 | 1,4 |
Alpağut Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Alpağut Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 545, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %77,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 388 | 77,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 61 | 12,2 |
| Sinan Oğan | 44 | 8,8 |
| Muharrem İnce | 6 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 545, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %84,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 411 | 84,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 76 | 15,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 545, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %41,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 209 | 41,8 |
| MHP | 157 | 31,4 |
| İYİ PARTİ | 40 | 8,0 |
| CHP | 27 | 5,4 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 3,0 |
| BBP | 6 | 1,2 |
| MEMLEKET | 4 | 0,8 |
| AB | 3 | 0,6 |
| HAK-PAR | 2 | 0,4 |
| Diğer (4) | 5 | 1,0 |