Çaldağ Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Çaldağ Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 826 kişi (TÜİK).
Çaldağ Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çaldağ Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çaldağ Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 826 kişidir. 2007 yılında 1.151 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %28,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,3 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çaldağ Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çaldağ Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 826 kişidir. 2007 yılında 1.151 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %28,2 azaldı.
Çaldağ Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çaldağ Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 826 | -0,4 |
| 2021 | 829 | 2,2 |
| 2020 | 811 | 0,4 |
| 2019 | 808 | 1,4 |
| 2018 | 797 | -11,9 |
| 2017 | 905 | -4,4 |
| 2016 | 947 | -4,1 |
| 2015 | 988 | -5,5 |
| 2014 | 1.046 | -4,5 |
| 2013 | 1.095 | -2,8 |
| 2012 | 1.127 | 0,2 |
| 2011 | 1.125 | -5,3 |
| 2010 | 1.188 | -4,3 |
| 2009 | 1.241 | -7,0 |
| 2008 | 1.335 | 16,0 |
| 2007 | 1.151 | - |
Çaldağ Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çaldağ Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çaldağ Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 604, sandığa gidenlerin oranı %80,6. En çok oyu %63,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %31,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 296 | 63,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 147 | 31,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 6 | 1,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,9 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 3 | 0,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 0,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 604, sandığa gidenlerin oranı %80,6. En çok oyu %56,3 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %39,2 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 254 | 56,3 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 177 | 39,2 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 6 | 1,3 |
| Mahmut Gülmez | SAADET | 4 | 0,9 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 3 | 0,7 |
| Mehmet Alişan Yaşar | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| Burak Küçük | MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 1 | 0,2 |
| Kıvılcım Zelal Kuşcu | HKP | 1 | 0,2 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 604, sandığa gidenlerin oranı %80,6. En çok oyu %47,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 215 | 47,8 |
| AK PARTİ | 156 | 34,7 |
| ANAP | 33 | 7,3 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 3,8 |
| DEM Parti | 8 | 1,8 |
| İYİ PARTİ | 6 | 1,3 |
| SAADET | 5 | 1,1 |
| HÜDA PAR | 3 | 0,7 |
| TKP | 2 | 0,4 |
| BTP | 2 | 0,4 |
| Diğer (2) | 3 | 0,7 |
Çaldağ Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çaldağ Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 622, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %54,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 276 | 54,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 206 | 40,8 |
| Sinan Oğan | 22 | 4,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 622, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %55,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 279 | 55,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 220 | 44,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 622, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %28,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 142 | 28,2 |
| CHP | 124 | 24,6 |
| MHP | 96 | 19,1 |
| İYİ PARTİ | 54 | 10,7 |
| YENİDEN REFAH | 24 | 4,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 23 | 4,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 3,6 |
| GENÇPARTİ | 3 | 0,6 |
| BBP | 3 | 0,6 |
| TKP | 2 | 0,4 |
| Diğer (4) | 6 | 1,2 |