Çam Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Akyurt, Ankara)
Ankara ili Akyurt ilçesine bağlı Çam Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 74 kişi (TÜİK).
Çam Mahallesi, Ankara ilinin Akyurt ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çam Mahallesi'nin haritası, Akyurt ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çam Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2007 yılında 85 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,2 ile Hilal Ayık (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çam Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çam Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2007 yılında 85 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,9 azaldı.
Çam Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çam Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 74 | 12,1 |
| 2021 | 66 | -5,7 |
| 2020 | 70 | -1,4 |
| 2019 | 71 | -13,4 |
| 2018 | 82 | 22,4 |
| 2017 | 67 | -8,2 |
| 2016 | 73 | 15,9 |
| 2015 | 63 | 0,0 |
| 2014 | 63 | -11,3 |
| 2013 | 71 | 12,7 |
| 2012 | 63 | -14,9 |
| 2011 | 74 | 1,4 |
| 2010 | 73 | -8,8 |
| 2009 | 80 | -56,0 |
| 2008 | 182 | 114,1 |
| 2007 | 85 | - |
Çam Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çam Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çam Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 70, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %60,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 37 | 60,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 19 | 31,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 4,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,6 |
Akyurt Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 70, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %63,2 ile Hilal Ayık (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,3 ile Filiz Geygel (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hilal Ayık | AK PARTİ | 36 | 63,2 |
| Filiz Geygel | CHP | 11 | 19,3 |
| Gültekin Ayantaş | YENİDEN REFAH | 7 | 12,3 |
| Uğur Yırtıcı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 5,3 |
Akyurt Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 70, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %55,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 33 | 55,9 |
| CHP | 16 | 27,1 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 10,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 5,1 |
| İYİ PARTİ | 1 | 1,7 |
Çam Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çam Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %106,5. En çok oyu %81,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 53 | 81,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 15,4 |
| Sinan Oğan | 2 | 3,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %103,2. En çok oyu %84,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 53 | 84,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 15,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %106,5. En çok oyu %48,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 31 | 48,4 |
| MHP | 14 | 21,9 |
| İYİ PARTİ | 11 | 17,2 |
| BBP | 5 | 7,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,6 |
| CHP | 1 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,6 |