Çamlarca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Çamlarca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 128 kişi (TÜİK).
Çamlarca Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çamlarca Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çamlarca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 128 kişidir. 2013 yılında 149 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %30,5 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çamlarca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çamlarca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 128 kişidir. 2013 yılında 149 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,1 azaldı.
Çamlarca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çamlarca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 128 | 6,7 |
| 2021 | 120 | -7,7 |
| 2020 | 130 | -5,1 |
| 2019 | 137 | -2,1 |
| 2018 | 140 | -1,4 |
| 2017 | 142 | -2,1 |
| 2016 | 145 | 5,8 |
| 2015 | 137 | -5,5 |
| 2014 | 145 | -2,7 |
| 2013 | 149 | - |
Çamlarca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çamlarca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çamlarca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %100,8. En çok oyu %51,5 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %38,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 67 | 51,5 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 50 | 38,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 8 | 6,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 3 | 2,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %30,5 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 39 | 30,5 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 37 | 28,9 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 32 | 25,0 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 9 | 7,0 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 8 | 6,2 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 1 | 0,8 |
| Mustafa Yıldız | MİLLET | 1 | 0,8 |
| Doğukan Ertan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %34,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %29,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 44 | 34,6 |
| CHP | 37 | 29,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 26 | 20,5 |
| İYİ PARTİ | 10 | 7,9 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 5,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Çamlarca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çamlarca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %50,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 60 | 50,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 36,4 |
| Sinan Oğan | 14 | 11,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %58,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 63 | 58,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 41,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %27,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 31 | 27,2 |
| İYİ PARTİ | 21 | 18,4 |
| MHP | 20 | 17,5 |
| CHP | 19 | 16,7 |
| BBP | 11 | 9,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 5,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,8 |
| MİLLET | 1 | 0,9 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,9 |