Minnetli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Minnetli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 247 kişi (TÜİK).
Minnetli Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Minnetli Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Minnetli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 247 kişidir. 2013 yılında 225 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %31,2 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Minnetli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Minnetli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 247 kişidir. 2013 yılında 225 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,8 arttı.
Minnetli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Minnetli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 247 | 24,7 |
| 2021 | 198 | -2,9 |
| 2020 | 204 | -18,1 |
| 2019 | 249 | 25,1 |
| 2018 | 199 | 31,8 |
| 2017 | 151 | -1,3 |
| 2016 | 153 | -3,8 |
| 2015 | 159 | -7,6 |
| 2014 | 172 | -23,6 |
| 2013 | 225 | - |
Minnetli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Minnetli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Minnetli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 222, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %49,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,1 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 95 | 49,5 |
| Zeydan Karalar | CHP | 79 | 41,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 10 | 5,2 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 3 | 1,6 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,6 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 2 | 1,0 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 222, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %31,2 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %25,5 ile Mustafa Atlı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 60 | 31,2 |
| Mustafa Atlı | MHP | 49 | 25,5 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 39 | 20,3 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 28 | 14,6 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 5 | 2,6 |
| Mustafa Yıldız | MİLLET | 3 | 1,6 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 2 | 1,0 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 2 | 1,0 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 222, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %28,8 ile BÜYÜK BİRLİK aldı, ikinci sırada %26,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| BÜYÜK BİRLİK | 55 | 28,8 |
| MHP | 50 | 26,2 |
| CHP | 35 | 18,3 |
| İYİ PARTİ | 34 | 17,8 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 4,2 |
| SOL PARTİ | 3 | 1,6 |
| BTP | 2 | 1,1 |
| HÜDA PAR | 2 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Minnetli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Minnetli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %77,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 143 | 77,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 17,8 |
| Sinan Oğan | 7 | 3,8 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %80,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 152 | 80,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 19,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %57,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 106 | 57,6 |
| İYİ PARTİ | 21 | 11,4 |
| MHP | 20 | 10,9 |
| CHP | 14 | 7,6 |
| BBP | 12 | 6,5 |
| MEMLEKET | 4 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,2 |
| TİP | 1 | 0,5 |
| AB | 1 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |