Çamoğlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Harmancık, Bursa)
Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı Çamoğlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 43 kişi (TÜİK).
Çamoğlu Mahallesi, Bursa ilinin Harmancık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çamoğlu Mahallesi'nin haritası, Harmancık ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çamoğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 43 kişidir. 2007 yılında 73 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %41,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,2 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çamoğlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çamoğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 43 kişidir. 2007 yılında 73 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %41,1 azaldı.
Çamoğlu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çamoğlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 43 | -8,5 |
| 2021 | 47 | -6,0 |
| 2020 | 50 | 2,0 |
| 2019 | 49 | -16,9 |
| 2018 | 59 | 20,4 |
| 2017 | 49 | -5,8 |
| 2016 | 52 | 0,0 |
| 2015 | 52 | 4,0 |
| 2014 | 50 | -9,1 |
| 2013 | 55 | -19,1 |
| 2012 | 68 | -2,9 |
| 2011 | 70 | -6,7 |
| 2010 | 75 | -1,3 |
| 2009 | 76 | -1,3 |
| 2008 | 77 | 5,5 |
| 2007 | 73 | - |
Çamoğlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çamoğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çamoğlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 72, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %50,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 34 | 50,8 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 29 | 43,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 3,0 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 1,5 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 1,5 |
Harmancık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 72, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %56,2 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,4 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yılmaz Ataş | AK PARTİ | 36 | 56,2 |
| Haşim Ali Arıkan | CHP | 22 | 34,4 |
| Ahmet Can | YENİDEN REFAH | 3 | 4,7 |
| Bekir Şenol | HÜDA PAR | 2 | 3,1 |
| Mehmet Aslan | İYİ PARTİ | 1 | 1,6 |
Harmancık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 72, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %47,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 31 | 47,7 |
| CHP | 24 | 36,9 |
| İYİ PARTİ | 5 | 7,7 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 4,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,5 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,5 |
Çamoğlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çamoğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 43, sandığa gidenlerin oranı %102,3. En çok oyu %73,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 27 | 73,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7 | 18,9 |
| Sinan Oğan | 3 | 8,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 43, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %79,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 30 | 79,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 21,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 43, sandığa gidenlerin oranı %102,3. En çok oyu %51,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 19 | 51,4 |
| CHP | 6 | 16,2 |
| İYİ PARTİ | 4 | 10,8 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 5,4 |
| MHP | 2 | 5,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 5,4 |